Навесні «Амазоне-Україна» спільно з дилерами техніки провела масштабний всеукраїнський демо-тур нової сівалки точного висіву PRECEA. Напередодні у компанії обіцяли вразити аграріїв: і розумним контролем з підлаштуванням до калібру насіння, і дозуванням посівного матеріалу з функцією диференційованого посіву, і технологією, яка на чверть економить добрива, і ще низкою функцій. Чи вдалося новинці справити враження на фермерів і як вона показала себе в роботі — ми зібрали найцікавіше з демо-туру і відгуки фермерів.

Розумне рішення для різних калібрів

В Amazone виділяють декілька основних особливостей PRECEA під загальною концепцією поєднання класичних рішень із найсучаснішими технологіями. Новаторський підхід розроблений заради ідеального розподілу насіння, навіть на швидкості 15 км/год.

Перше, що виділяє сівалку PRECEA система SmartControl. Вона вміє регулювати положення відсікачів, підлаштовуючи їх до калібру насіння. Паралельно це також може робити й оператор з кабіни трактора. Цю функцію схвально оцінили усі аграрії, на полях яких відбувався демонстраційний посів.

До прикладу, на волинському господарстві «Золота нива» здійснили демо-посів соняшника. Агроном господарства Тарас зазначив, що сіяли в доволі екстремальних умовах по цілині.

Агрегат достойно себе показав, попри не найсприятливіші умови посіву. Особливо зручно те, що нема потреби калібрувати агрегат під конкретне насіння. Ми перевіряли функцію підлаштування висівного апарату, сіючи кращим і гіршим насінням. У результаті немає ані двійників, ані пропусків. Сівалка повністю справилась з поставленим завданням, поділився своїми враженнями пан Тарас відразу по завершенні висіву.

Диференційний посів

Другою особливістю сівалки PRECEA в Amazone називають сервопривід дозування посівного матеріалу ElectricDrive з функцією SectionControl та можливістю диференційованого посіву. Йдеться про змогу налаштовувати норму висіву на терміналі та відключати окремі рядки. Останнє особливо актуальне, наприклад, для закладки технологічної колії чи підключення на клинах і вузьких розворотних смугах.

Відрегулювати норму диференційного висіву за допомогою аплікаційних карт також можна. До того ж сервопривід дає змогу індивідуально підвищувати норму висіву в окремих крайніх або сусідніх з технологічною колією рядах.

Економія на живленні

Третя особливість сівалки PRECEA FertiSpot. На перший погляд, особливої новації в цій технології немає внесення добрив разом із насінням фермери вже деякий час практикують, а виробники техніки, відповідно, створюють таку пропозицію. Принципова різниця, яка робить PRECEA новаторською у цьому напрямі, місце внесення добрив. За допомогою FertiSpot добриво можна вносити точково під насінину, а не суцільною стрічкою в посівному ряді. Функція, як декларують в Amazone, дає змогу на 25% зменшити витрати на живлення без впливу на врожайність і необхідності частіше зупиняти машину під час роботи.

У рамках демонстраційного туру повністю протестувати технологію не вдалося, адже поки неможливо оцінити урожайність. Однак високу точність внесення сівалки PRECEA аграрії відзначили.

Ми сіяли на дуже погано підготовленому полі, можна сказати, що в екстремальних умовах. Сівалка  повністю впоралась: розкладка насіння ідеальна, норми витримані, глибина витримана. Все дуже точно. Сподобалась також надійна конструкція машини й простота калібрування, розповів головний агроном господарства «Волинь-К» Володимир Радченко.

Чекаємо, що компанія «Амазоне-Україна» й аграрії, на полях яких були демо-посіви, згодом поділяться результатами урожайності, щоб максимально оцінити можливості технології FertiSpot щодо ефективної економії добрив.

Робота в екстремальних умовах

Варто зазначити, що фермери під час демо-туру неодноразово хвалили здатність PRECEA витримувати глибину посіву. На цій здатності виробник також особливо наголошує. Результату вдається досягати завдяки автоматичному керуванню тиском на сошниках. Він дає змогу дотримуватися стабільної робочої глибини.

PRECEA працює за принципом надлишкового тиску, оснащується утворювачем борозни, сошниками PreTeC, що проникають у ґрунт із силою до 400 кг кожен, зазначає Андрій Бойко, представник компанії «Амазоне-Україна».

Перше випробування сівалки у виробничих умовах відбулось на полях агропідприємства «Терезине» на Київщині. Тоді умови посіву були не найкращими через дуже вологий ґрунт. Далі, на полях Рівненської, Хмельницької, Волинської, Львівської, Чернігівської та інших областей України (всього 20 агропідприємств у 16 регіонах) також виникали труднощі, через які чимало аграріїв називали умови демо-посіву екстремальними. Однак в усіх випадках сівалка належно працювала, витримувала необхідні параметри, не створювала пропусків чи двійників.

Демо-показ у Хмельницькій обл., Теофіпольський р-н

Надійна машина, великий запас міцності, хороша розкладка насіння,  так фермер з Хмельниччини охарактеризував своє перше знайомство з машиною.

Під час демо-туру вдавалося, навіть, здійснити посів на двох віддалених на 100 км локаціях. Генеральний директор ДП «Амазоне-Україна» Дмитро Давиденко, зазначив, що швидкий посів це важлива перевага PRECEA, яку можна оцінити вже під час демонстраційної роботи, а у звичайних робочих умовах швидкий посів має переваги й поготів.

Ми висівали кукурудзу в доволі поганих умовах. Машина впоралась швидко, якісно і витримала необхідну густоту, поділився враженнями про швидкість роботи  PRECEA агроном Василь з ФГ «Юність» на Вінниччині.

Низка рішень для якісного, швидкого і зручного посіву так в Amazone охарактеризували технологічну наповненість сівалки, завдяки чому виробник вважає PRECEA революцією у точному висіві. Додатково зазначимо, що сьогодні PRECEA доступна шириною від 3 до 6 м і міжряддям 45-80 см.

Наталя КУЗЬО

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram