Через сухий та незвично теплий початок квітня вегетація рослин, набухання бруньок у плодових та їх швидкий розвиток почали розвиватись активними темпами. Такий стрімкий прихід тепла наблизив дострокове цвітіння плодових культур та вегетацію виноградної лози.

Як повідомили у Черкаському обласному гідрометеоцентрі, розпускання бруньок плодових почалось уже в кінці першої декади квітня — на тиждень раніше звичайних строків. Станом на 10 квітня сума ефективного тепла вище 5° у цьому регіоні становила 50°, що дещо більше середніх значень.

NB: Метеорологи зазначають, що при сумі ефективних температур 88° зацвітають абрикоси, 125°- груші, 150°- вишні, 185° — більшість сортів яблук.

За розрахунками синоптиків в другій декаді квітня заморозків не очікується, а от у третій можливі зниження температури на 3°-6° і можливі заморозки до -1° -2°.

Водночас такий прогноз не є критичним для фруктових дерев, адже найнесприятливішими для плодових є заморозки: у яблунь, слив,груш і вишень критичною у фазі закритих бутонів є мінус 4°, у фазі цвітіння — мінус 2°. Тим не менше садівникам потрібно бути напоготові та в разі потреби своєчасно вжити відповідні заходи для збереження зав’язків.