За минулий тиждень ціни на пшеницю на внутрішньому залишились на минулому рівні, як і на ріпак, а от кукурудза дещо подешевшала. Натомість станом на 21 березня тенденції на ринку соняшнику та сої вказували на зростання, йдеться у інформаційному бюлетені «Аграрного союзу України».
На ринку пшениці за останній тиждень змін зазнали лише ціни на умовах поставки FOB, де на 1$/т збільшилась ціна високопротеїнової пшениці, та на 1- 2$/т зросла ціна пшениці 3 класу та фуражу.
NB: На ринку з’являється дедалі більше пропозицій, що стимулює ріст цін. Тим не менш, ріст експортних цін свідчить про присутність імпортного попиту на українську пшеницю, що має відобразитись на внутрішніх цінах. Експерти прогнозують, що наступного тижня помітних коливань на ринку пшениці не спостерігатиметься.
Що стосується кукурудзи, то за минулий тиждень ціни на неї дещо впали. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни просіли на 50 грн/т, експортні ціни втратили 2-3$/т поставка квітень-травень.
NB: Основною причиною зниження внутрішніх цін став світовий ринок кукурудзи, де спостерігається цінове просідання. У свою чергу на світові ціни кукурудзи вплинули відповідні тенденції на суміжних ринках пшениці та сої. Натомість на внутрішньому ринку залишається високий попит з боку закупівельних компаній, пропозиції надходять в обмеженій кількості.
А от ціни на соняшник на 100-300 грн/т зросли на умовах поставки EXW-елеватор, на умовах СРТ-завод +100 грн/т, а на умовах FOB (порти Чорного моря) на 1$/т просіла верхня ціна.
NB: Здебільшого ріст стимулює попит закупівельних та переробних підприємств, які підвищують свої ціни для залучення більших обсягів. У свою чергу фермери намагаються стримувати продажі в очікуванні подальшого росту цін. Як наслідок, експортна ціна на соняшникову олію зросла на 5$/т поставка квітень-травень за рахунок наявного попиту.
Наступного тижня ціни на соняшник перебуватимуть переважно в межах існуючого рівня, також не виключається помірне зростання ціни.
Також продовжили своє зростання ціни на ринку сої. Так, на умовах поставки EXW-елеватора та СРТ-завод ціни додали 200 грн/т, на умовах FOB (порти Чорного моря) на 5$/т зросла верхня цінова межа поставка в квітні.
NB: На ринку спостерігається висока конкуренція серед переробників та експортерів сої, при цьому аграрії і надалі утримуються від продажів в очікуванні подальшого росту цін. Наступного тижня ціни на сою зростатимуть.
Що стосується ціни на ріпак, то вона залишається незмінною вже декілька тижнів поспіль.
Ірина Шевчук