Посушливі умови прискорили дозрівання врожаю у Франції, проте знизили врожайність, через що виробництво кукурудзи скоротилося порівняно з минулим роком на 14%. Наразі обмолочено 96% площ під кукурудзою проти 85% на цю дату у 2017 р.

У США фермери завершили збирання сої та активно взялися за кукурудзу, темпи збирання якої випереджають минулорічні. Незначні опади, що пройшли вихідними, уповільнять збирання, проте надалі суха погода з приморозками дозволить його активізувати. Експерти Informa Economics зменшили оцінку врожайності кукурудзи в США у 2018 році порівняно з жовтневим прогнозом на 1 бушель до 179,7 бушеля/акр.Після заяви Трампа про нормалізацію відносин з Китаєм ф’ючерси на кукурудзу виросли на 0,9%, тоді як соя подорожчала одразу на 5%.

Ринок кукурудзи залишається під тиском рясного врожаю в США та Україні на тлі незначного попиту з боку імпортерів. Експерти очікують збільшення попиту з боку Китаю, який минулого року розпродав понад 100 млн т кукурудзи з держрезерву, що суттєво скоротило запаси зерна, повідомляє GrainTrade.

В Україні з 72% площ намолочено 23,1 млн т кукурудзи з рекордною врожайністю 7,05 т/га. Проте через низький попит закупівельні ціни в портах залишаються на рівні 145-149 $/т.

МСГ США прогнозує, що внаслідок скорочення площі сівби сої американські фермери збільшать у 2019 р. посівні площі під кукурудзою до 92 млн акрів проти 88 млн акрів у 2018 р., що стане максимумом останніх 10 років. В Україні посіви сої скоротять внаслідок низького експортного попиту та падіння цін.Збільшення площі сівби кукурудзи нового врожаю буде тиснути на ціни в другій половині сезону та не дозволить їм відновитися до рівня весни 2018 року.

Бразилія через низький попит та ціни скоротила експорт кукурудзи в порівнянні з минулим роком на 36% до 3,2 млн т та зменшить посівні площі під цією культурою. Завдяки цьому країна збільшить площі сівби сої, чому сприятиме активний попит на олійну.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram