Донецький апеляційний суд ухвалив постанову, якою підтвердив право громадянина на розпорядження своєю земельною ділянкою. Суд опирався на травневе рішення Європейського суду з прав людини. Про це повідомляє платформа Opendatabot із посиланням на постанову суду від 12 жовтня.Постанова суду була ухвалена у справі про обмін земельними ділянками. У повідомленні йдеться, що ухвалене Донецьким апеляційним судом рішення є першим прецедентом, коли український суд підтвердив право на розпорядження землею всупереч чинному мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Зазначається, що суд відмовив прокурору, який звернувся з вимогою визнати обмін землі недійсним.

У постанові вказано, що при вирішенні справи суд опирався на висновки ЄСПЛ у справі «Зеленчук і Цицюра проти України» та ст.14 Конституції України.

Нагадаємо, що, як повідомляла «Судово-юридична газета», в травні цього року Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини. ЄСПЛ дійшов висновку, що Україна має вжити відповідних заходів для встановлення справедливого балансу між правами власників сільськогосподарських угідь і загальними інтересами суспільства.Нагадаємо, що в Кабміні дали доручення Міністерству агрополітики та Держгеокадастру до кінця року подати законопроект, який дозволить скасувати мораторій на продаж землі. Раніше земельна реформа була внесена до плану пріоритетних дій Кабінету міністрів України в 2018 році. Ключовим елементом цієї реформи має стати скасування мораторію на продаж землі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram