Третя декада жовтня в Україні характеризувалася підвищеною для цієї пори року температурою повітря і дещо більшою кількістю опадів порівняно з середньою багаторічною нормою і виявилася досить сприятливою для зростання і розвитку рослин озимих зернових культур і ріпаку. Про це йдеться в огляді Національної академії аграрних наук (НААН) України.

— Визначення стану посівів, проведене в останні дні декади, показало, що в кращому стані перебуває пшениця озима, яка висівалася по чорному пару і після гороху з 5 по 25 вересня рослини перебувають у фазі кущення, середня їх висота становить від 18 до 36 см, відзначили експерти.


При цьому повідомляється, що в набагато гіршому стані перебувають посіви озимої пшениці після соняшнику. У фазі кущіння знаходяться рослини, сівба яких проводився в ранні терміни, а саме по 10 вересня включно.

На інших посівних площах (оптимальні та пізні терміни) рослини перебувають на початку фази кущення або ж утворили повні сходи. На окремих посівах озимих (в більшості випадків ранніх строків сівби) при відсутності належного догляду значної шкоди завдала падалиця соняшнику, яка виявилася потужним конкурентом рослинам основної зернової культури в споживанні вологи і поживних речовин.

— Таким чином, жовтень для озимих зернових культур і ріпаку виявився досить складним, але в цілому порівняно сприятливим, якщо брати до уваги погодні умови в цьому місяці в минулі роки. У зв’язку з цим є підстави стверджувати, що на більшості посівних площ озимі зернові культури і ріпак почнуть перезимівлю в хорошому і задовільному стані, підсумували науковці.

 

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram