Тривалі вихідні в Україні зменшили кількість пропозицій на світовому ринку, оскільки продавці активізують продажі не раніше 15-20 січня. Внаслідок цього ціни попиту на кукурудзу виросли до 240 $/т FOB, тоді як ціни пропозицій на найближчі поставки сягнули 245-250 $/т FOB.

В портах України на тлі дефіциту пропозицій ціни попиту на кукурудзу минулого тижня виросли до 223-230 $/т або 7550-7700 грн/т. Про це повідомляють аналітики GrainTrade.

Завтрашній баланс попиту та пропозиції від USDA, в якому будуть відкориговані прогнози виробництва кукурудзи у Південній Америці та уточнений баланс для США, може суттєво вплинути на ціни.

NB: За усередненими оцінками проведеного Reuters опитування аналітиків, прогноз виробництва для США буде зменшений, а прогноз експорту залишиться на рівні 67 млн т, внаслідок чого оцінку кінцевих запасів знизять до 40,6 млн т. Таке коригування на тлі скорочення прогнозів врожаю у Південній Америці призведе до чергового зростання цін, внаслідок чого знизиться попит на кукурудзу.

Протягом останнього тижня 2020 року експортні продажі кукурудзи з США знизилися на 28% до 748,9 тис т, а фактичний експорт на 30% до 1,03 млн т. Загалом у сезоні експортовано 15,2 млн т кукурудзи, тому щоб досягнути прогнозованих 67 млн т потрібно збільшити експорт до 1,5 млн т на тиждень, що імовірно лише в разі зменшення виробництва у Південній Америці.

На тлі обмеження експорту з Аргентини та високих цін на українську кукурудзу найбільш конкурентоспроможною протягом найближчих місяців буде американська кукурудза, що активізує закупівлю трейдерами ф’ючерсів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram