Світові ціни на продовольство продовжують зростати сьомий місяць поспіль, при чому найбільше зросли ціни на молочні продукти та рослинні олії,   про це повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН.

У грудні Індекс продовольчих цін ФАО становив 107,5 пункту, що на 2,2 відсотка перевищує показник листопада. Протягом усього 2020 року базовий індекс, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на популярні продовольчі товари, становив у середньому 97,9 пункту, що є трирічним максимумом і більшим на 3,1 відсотка показником у порівнянні з 2019 роком, хоча все ще більш ніж на 25 відсотків нижчим історичного піку 2011 року.

Індекс цін ФАО на зернові з листопада зріс на 1,1 відсотка, а за весь 2020 рік у середньому на 6,6 відсотка перевищив рівень 2019 року. Експортні ціни на пшеницю, кукурудзу, сорго та рис у грудні зросли, частково підвищившись через стурбованість умовами вирощування та перспективами врожаю у Північній та Південній Америці, а також у Російській Федерації. Протягом року експортні ціни на рис у 2020 році були на 8,6 відсотка вищими, ніж у 2019 році, а ціни на кукурудзу та пшеницю були на 7,6 відсотка та 5,6 відсотка вищими відповідно.

Індекс цін ФАО на рослинні олії у грудні становив 4,7 відсотка, досягнувши найвищого рівня з вересня 2012 року. Окрім постійного обмеження поставок пальмової олії у основних країнах-виробниках, на міжнародну торгівлю вплинуло різке підвищення експортних мит в Індонезії. Міжнародні ціни на соєву олію частково зросли через тривалі страйки в Аргентині, які вплинули як на дроблення, так і на портову логістику. Цей субіндекс в середньому становив на 19,1 відсотка більше у 2020 році, ніж у попередньому році.

Індекс цін ФАО на цукор у грудні знизився на 0,6 відсотка після помітного зростання протягом попереднього місяця. У цілому за 2020 рік субіндекс був на 1,1 відсотка вищим, ніж у 2019 році, що відображає великий сплеск імпорту з боку Китаю та збільшений попит на рафінований цукор в індонезійській харчовій та напойній промисловості, навіть незважаючи на те, що тиск вгору стримувався покращеними перспективами виробництва в Бразилії та Індії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram