Цьогорічний старт земельного ринку вже сьогодні змушує фермерів задуматись: де брати кошти для поповнення земельного банку? Одним з варіантів є банківське кредитування.

— За нашими оцінками, фермерів із земельним банком меншим як 200 га в Україні є 25–28 тисяч. Це великий доробок для банків. Частина з них уже фінансується — це ті, хто потроху набирає собі землю. Вони думають про майбутнє й уже працюють над тим, щоб бути прозорими для ринку та для банків, — зазначив під час онлайн-мітапу, організованого виданням Aggeek, керівник департаменту розвитку нового бізнесу ПриватБанку Андрій Путівський.

Водночас за словами спікера,  є велика кількість фермерів, які працюють, так би мовити, «з коліс», використовують вживану техніку, перекуповують сировину, матеріали та ЗЗР. Такі фермери ще не прийшли до розуміння того, що для отримання банківського фінансування потрібно мати кредитну історію.

— І якщо фермерові не розпочати вже тепер надання інформації для банків, яку можна буде використати для аналізу та перевірки кредитної історії аграрія, історії діяльності агропідприємства, то через пів року банку буде важко ухвалити рішення про фінансування купівлі землі для таких фермерів, — упевнений він.

За словами А. Путівського, згідно з вимогами Нацбанку, банк має перевірити всі реєстри на наявність щодо конкретного позичальника якихось негативних обставин:

  • обтяжень;
  • штрафів;
  • судових рішень;
  • позовів;
  • питань із фінмоніторингу;
  • тощо.

— Тому бути прозорим для банку означає для фермера відсутність проблемних питань, що пов’язані з його діяльністю за багато років і здатні блокувати ухвалення банком рішення про надання кредиту, — наголосив експерт.Ми готуємо програми для фінансування вже відомих для нас клієнтів, які мають кредитну історію в банках і щодо яких є звітність, що показує їхню діяльність.

На його переконання, банки фінансуватимуть для купівлі землі насамперед тих фермерів, що вже мають поточний рахунок у них. Але цього не досить, уважає спікер. А от якщо фермер має вже якусь кредитну історію, він раніше брав якийсь — не і невеликий — кредит і успішно його погасив, то такі клієнти стають для банку пріоритетними.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram