Системний трактор NEXAT отримав золоту медаль виставки AGRITECHNICA 2022 (відео)

Системний трактор NEXAT
7 грудня 2021 року DLG оголосила імена переможців конкурсу інновацій виставки AGRITECHNICA 2022 – «Innovation Award AGRITECHNICA». Золоту медаль присвоєно німецькій компанії NEXAT GmbH за системний трактор NEXAT.

Новину та перелік усіх медалістів конкурсу опубліковано на сайті виставки.

NEXAT – це транспортний засіб-носій, за допомогою якого можна проводити всі роботи в рослинництві – від обробітку ґрунту, сівби та захисту посівів до збирання врожаю. Знаряддя та машини для обробітку ґрунту та сівби не причіпні, як традиційно, а навісні, що збільшує ефективність, як порівняти з комбінаціями трактора та причіпного обладнання. Система розроблена так, що в 14-метровій версії 95% площі поля під посівним ложем ніколи не піддаються переїздам, що сприяє підвищенню врожайності та хорошому захисту ґрунту й навколишнього середовища.

Системний трактор NEXAT

Системний трактор NEXAT спроєктований як автономна машина та оснащений периферійною системою моніторингу. Контролювання процесів здійснюється з кабіни, що обертається на 270°. Це створює основу для повністю автоматизованої експлуатації машини та дає змогу керувати транспортним засобом вручну під час транспортування.

Системний трактор NEXAT

Знаряддя розміщуються між чотирма великими гусеничними блоками з електроприводом, які можна повертати на 90° для їзди по дорогах. На сьогодні NEXAT оснащений двома незалежними дизельними двигунами з генераторами, потужністю 400 кВт / 545 к.с. кожен. Машина розроблена для альтернативних технологій приводу.

Під час роботи з комбайновим модулем NexCo системний трактор NEXAT вперше досягає продуктивності від 130 до 200 т/год зерна. У молотарці нової конструкції використаний аксіальний ротор завдовжки 5,80 м, розміщений упоперек напрямку руху. Потік зібраної маси врожаю подається по центру ротора й по дотичній для досягнення енергоефективності. Ротор розділяє масу на два потоки. Це дає змогу приблизно вдвічі збільшити продуктивність обмолоту, як порівняти зі звичайними комбайнами, і створити передумови для рівномірного розподілу соломи та полови за допомогою двох подрібнювачів, навіть попри ширину захвату 14 м.

Місткість зернового бункера становить 36 м3, тому більше немає потреби використання перевантажувальних причепів. Вивантаження зерна можна здійснювати на розворотній смузі; зі швидкістю розвантаження 600 л/с цей процес займає приблизно хвилину. Завдяки цьому, комбінація NEXAT-NexCo виходить на новий рівень продуктивності обмолоту. До того ж, транспортний засіб-носій можна використовувати цілий рік.

Системний трактор NEXAT із комбайновим модулем NexCo

Концепція є зміною парадигм у сільському господарстві та заслуговує на позитивну оцінку щодо збереження ресурсів і екології.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram