Засоби захисту рослин діляться на хімічні та біологічні. Хімічні засоби захисту рослин називають пестицидами.

Усі засоби захисту рослин класифікуються за хімічним складом, об’єктами застосування, за характером дії і способом проникнення у шкідливий організм. Ми спробували просто та доступного розібратись, як працюють препарати системної дії, з трансламінарною та контактною дією.

Препарати системної дії потрапляють у рослину і циркулюють у ній разом із соками. Такі препарати вбивають шкідливий об’єкт при живленні на такій рослині, діють приблизно до 2 тижнів після обробки, також у нових пагонах рослин.

Препарати цього типу застосовуються в перших двох обробках під час швидкого росту молодих частин рослин. Подальше та більш часте їх використання не рекомендується через ризик резистентності до патогенних форм. Тому, добираючись до препаратів із системною дією, необхідно завжди використовувати активні речовини різних хімічних груп.

NB: Прикладами діючих речовин із системною дією є: беналаксил-М, пропамокарб гідрохлорид, пропіконазол, протіонаконазол, металаксил, седаксан, тіофанат-метил.

Препарати з трансламінарною дією працюють за місцем нанесення, проникають у рослину, але на молодих пагонах їхньої дії немає. Вони знищують патогени, навіть коли рослину було уражено за 2-3 дні до процедури.

Препарати цього типу використовуються впродовж вегетації, вони також захищають рослини під час опадів. Під час використання глибинних препаратів слід уникати тієї ж діючої речовини для захисту.

NB: Прикладами діючих речовин трансламінарної дії є: бенталівікарб, цимоксаніл, диметоморф, фенамідон, флуопіколід, прохлораз.

Контактні препарати не проникають у рослину, не мають здатності знищувати патогенів всередині рослини.

Але створюють ефективний захист приблизно до 7 діб при точному покритті листя, запобігають проростанню зооспор, і тим самим не створюють умов для зараження рослини. Препарати з контактною дією підходять для частого використання впродовж вегетації.

NB: Прикладами контактних речовин є: аметоктрадин, хлороталоніл, ціазофамід, дифеноконазол, флуазінам, .      прохіназид, манкозеб, зоксамід.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram