Цінові гойдалки стали трендом на ринку агропродукції. Після падіння у березні, вже на початку квітня відбулось подорожчання агропродовольчої продукції. Тому зараз настав, коли варто укладати форвардний контракт.

У перших числах квітня цінові гойдалки знову пішли вниз, і якщо хтось із покупців замислюється про форвардний контракт, то зараз саме час його укласти. Річ у тім, що попередні чинники, як зростання, так і падіння, були короткостроковими. У міру наближення нового сезону ринок все більшу увагу приділятиме перспективам нового врожаю, а вони стають все менш оптимістичними. Площі пшениці в США досягнуть мінімуму, стан посівів в Європі далеко від ідеального. В регіоні Причорномор’я теж є певні проблеми, — про це повідомила Єлизавета Малишко, начальник департаменту досліджень компанії УкрАгроКонсалт.

Зокрема, за словами експертки, у Причорноморському регіоні посівні площі пшениці в регіоні в цілому будуть більше торішніх в основному за рахунок Росії. Зараз стан посівів озимих на більшості площ, як в Україні, так і в Росії добрий та задовільний. Але посуха, безперечно, є, і вона викликає побоювання.

В Україні в березні кількість опадів не перевищувала 50% норми, і верхній шар ґрунту сухий майже повсюдно. Особливо в Одеській області, де є дефіцит вологи не тільки в орному, але вже і в метровому шарі ґрунту, — наголосила Єлизавета Малишко.

Наразі чітких прогнозів щодо зниження врожайності аналітики УкрАгроКонсалт не дають, однак до цього є усі умови.

Наразі прогнози в основному показують відсутність продуктивних опадів протягом двох тижнів. Але є моделі, які допускають імовірність сприятливих опадів. Рішення знижувати або не знижувати оцінку врожаю ми будемо приймати 20 квітня. Наш прогноз на сьогодні 26,7 млн ​​тонн проти 28,5 млн тонн у 2019 році, — зазначають в УкрАгроКонсалт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram