Світовий ринок обліпихи, разом з продуктами на її основі, у 2017 році становив $ 18 млрд, що на 5,1 млрд більше, ніж в було в 2012 році, про це повідомляють аналітики Pro-Consulting.

З обліпихи можна робити ті ж продукти, що з інших видів ягід, але найдорожчим є обліпихова олія, яку використовують в косметології та медицині.

Інфографіка підготовлена Pro-Consulting

— Обліпиха може рости на всій території України і вже близький той день, коли її почнуть масово вирощувати наші фермери. Поки ж серйозним виробництвом цієї ягоди займаються всього кілька господарств, тому новому підприємству ще легко зайняти свою нішу на ринку, що росте, — переконані аналітики Pro-Consulting.


Для організації вирощування обліпихи, бізнес-планом передбачається культивування ягоди на площі 10 гектарів і продаж зібраного врожаю в свіжому і замороженому вигляді.

На створення обліпихового господарства буде потрібно $ 500-550 тис., з яких 40% піде на закупівлю техніки і обладнання та по 12% на будівельні роботи та придбання саджанців. Так як в перший рік ми урожай не отримаємо, то передбачено 17% інвестицій відправити на фінансування підприємства в цей час.

Обліпиха починає плодоносити на 3-4 рік життя, тому проектом передбачена посадка 2-х річних саджанців, які дадуть першу партію ягід на продаж на 2-й рік. На один гектар площі знадобиться 1500-1700 саджанців. Ця рослина є дводомною, і садити її краще з розрахунку один чоловічий кущ на 8-12 жіночих.

Операційні витрати підприємства на 39% будуть складатися з зарплати персоналу і на 20% з оплати комунальних послуг (електроенергії). Найбільш ємні виробничі витрати: внесення добрив і мульчування ґрунту 13%, придбання тари і транспортування врожаю 11%.

Штат працівників господарства буде складатися із 16 осіб: 6 постійних і 10 сезонних, що дозволить оптимізувати розмір фонду оплати праці.

Виручка від продажу першої партії ягід становитиме близько $ 170 тис., а коли кущі досягнуть максимальної врожайності, вона дійде до $ 700 тис. на 7-8-ий рік.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram