Аналітики EastFruit відзначають неприємну для українських виробників і експортерів волоського горіха тенденцію падіння експортної виручки. Незважаючи на зростання обсягів експорту волоських горіхів за перші чотири місяці сезону 2018/19 років (жовтень – січень) на 23%, загальна виручка від експорту продукції знизилася на 18%, що відображає негативні цінові тенденції.

— Зниження виручки і середніх цін по волоського горіху українського виробництва було зумовлено не тільки і не стільки зовнішніми факторами, такими як зростання пропозиції продукції на ринку внаслідок різних причин, але і фактом підвищення вимог споживачів до якості продукції, що поставляється. Оскільки основна частина українського горіха, який експортується зараз як і раніше є несортовим, то і рівень попиту на нього в цьому сезоні суттєво знизився, що не могло не відбитися на цінах, — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).


На думку експерта, зниження попиту на несортовий волоський горіх і зростання пропозиції якісного сортового горіха може привести до того, що населення з часом перестане здавати горіхи перекупникам, так як це стане просто невигідно. За аналогією, низькі закупівельні ціни на промислове яблуко в цьому році привели до того, що населення практично не збирало такі яблука, і велика частина такого яблука просто зіпсувалася прямо в садах.

У той же час волоський горіх продовжує залишатися основним джерелом експортної виручки серед всіх товарів плодоовочевої групи. Всього за чотири місяці сезону 2018/19 років експорт волоського горіха приніс Україні $ 63 млн виручки. Роком раніше, за той же період, виручка досягала $ 77 млн. Всього за минулий сезон українські експортери волоського горіха заробили $ 131,5 млн.

Максимальний обсяг експорту з України здійснюється, як правило, в листопаді-грудні. У цьому сезоні експорт волоського горіха в січні 2019 року було нетрадиційно високим і перевищував торішній на 61% за обсягом, але всього на 4% по виручці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram