Пропозиції дешевого зерна з Причорноморського регіону тиснуть на ціни на світовому ринку пшениці, хоча глобальні тенденції більше вказують на їхнє ймовірне зростання в довготерміновій перспективі.

До прикладу, грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на біржі в Парижі впали на 0,5 €/т до 197,75 €/т або 228,73 $/т. Покращення погоди в окремих країнах-експортерах пшениці та низький експортний попит знизили у п’ятницю котирування грудневих контрактів на біржах в США.Зокрема, Росія в поточному сезоні уже експортувала 9,8 млн т пшениці, що на 54% перевищує показник відповідного періоду минулого року. Високі ціни та можливе введення санкцій підганяють темпи експорту. Франція в порівнянні з попереднім МР збільшила експорт пшениці на 11% до 1,4 млн т. Ціни підтримують дані по експорту та посушлива погода в ЄС напередодні сівби озимих культур, тоді як на біржах в США триває падіння.

В США трейдери завмерли в очікуванні звіту USDA, який визначить подальший ціновий тренд. Грудневі ф’ючерси американської пшениці впали:

  • на 0,92 $/т до 187,85 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,73 $/т до 189,14 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,64 $/т до 209,44 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram