Могильненська сільська рада Гайворонського району Кіровоградської області  має сплатити штраф за невиконання судового рішення про затвердження проекту землеустрою.

Штраф у сумі 38 420 грн, половину з якого мають стягнути на користь заявника, накладено ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 14 січня у справі № 811/1758/18, пише ЛІГА:ЗАКОН.

Суд вирішив накласти штраф через невиконання судового рішення — а саме незатвердження погодженого проекту землеустрою щодо відведення та передання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Рада необгрунтовано не виконувала рішення суду, юридична сила якого прирівнюється до сили закону, з 11 жовтня 2018 року. Суд пояснив, що  статті 129-1 Конституції України  про обов’язковість виконання судового рішення не може бути порушена через відсутність достатньої кількості голосів колегіального органу для прийняття рішення, яке зобов’язав прийняти суд.

Відповідно до приписів частин 2 та 3 статті 382 КАС України  на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, можна накласти штраф у сумі від 20 до 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У такому випадку під поняттям “керівник суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення” суд розуміє колегіальний орган і тому наклав штраф на Раду.— Висновок ж про неможливість накладення стягнення на колегіальний орган за невиконання рішення суду виключає контроль за виконанням судового рішення. Такий висновок суду б суперечив приписам згаданої норми Конституції України, — зазначено в ухвалі суду.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram