Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулася до керівництва Мінагрополітики із закликом внести сільськогосподарський кооператив до національного класифікатора організаційно-правових форм господарювання.

У ВАР зазначають, що поділ сільськогосподарських кооперативів на виробничі і обслуговуючі скасували ще минулого року з приняттям Закону “Про сільськогосподарську кооперацію”. Натомість, запроваждена нова організаційно-правова форма господарювання сільськогосподарський кооператив, однак змін до національного класифікатора так і не внесено.

Читайте також: ВРУ прийняла важливий законопроект про сільськогосподарську кооперацію

Така ситуація, на думку ВАР, ускладнює роботу сільськогосподарських кооперативів. Зокрема, їх неможливо зареєструвати у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Наслідком цього вже є неможливість утворення та діяльності нових с/г кооперативів та виникнення ризику зупинки провадження господарської діяльності вже діючими с/г кооперативами, що призведе до зменшення їх ринкової частки у виробництві та реалізації с/г продукції», зазначають у зверненні.

ВАР просить посадовців посприяти якомога швидшому внесенню змін до національного класифікатора.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram