Steketee IC-Weeder АІ: машина для прополювання цукрових буряків зі штучним інтелектом

Steketee IC-Weeder АІ – машина для прополювання цукрових буряків зі штучним інтелектом
Ефективність просапної техніки зростає ще більше, якщо машина сама може відрізняти культурну рослину від бур’янів і працювати цілеспрямовано. Тут у гру включається штучний інтелект (AI). LEMKEN і Steketee представляють автоматичну просапну машину для внутрішньо рядного прополювання IC-Weeder у версії AI, що максимально чітко розпізнає культурні рослини. Ця здатність забезпечує чисте прополювання точно в ряду, навіть на засіяних і уражених великою кількістю бур’янів ділянках.

Для досягнення мети, поставленої перед системою самостійного розпізнавання рослин, комп’ютеру IC-Weeder AI спочатку потрібно вивчити ознаки рослин, а на наступному етапі виводити на їх основі складні взаємозв’язки. За це відповідає алгоритм, що ґрунтується на принципі «глибокого навчання». Зокрема, рослини цукрових буряків були вручну промарковані на різних стадіях. На підставі цих даних алгоритм самостійно склав методику для розпізнавання цукрових буряків, зважаючи на колір, текстуру, форму, розмір рослини та розташування листя. Така просапна машина, на відміну від машин, оснащених традиційними системами розпізнавання образів, може працювати і в несприятливих умовах, адже вона завжди чітко відрізняє культурну рослину від бур’янів.

У Steketee IC-Weeder камери для кожного окремого ряду безпечно розміщені в корпусі. Це дає можливість безперервної роботи незалежно від впливу світла з навколишнього середовища.

NB: Камери IC-Weeder AI передають на бортовий комп’ютер зображення зі швидкістю 30 кадрів за секунду, забезпечуючи коефіцієнт розпізнавання рослин понад 95%.

Серповидні ножі з пневматичним приводом входять у ряд і прополюють землю на відстані до двох сантиметрів до кожної рослини. Гідравлічна паралельна рульова рама забезпечує надійне ведення машини по рядках.

Випускаючи Steketee IC-Weeder AI, компанія LEMKEN ставить за мету зробити прополювання ще точнішим і легшим. Оснащення знаряддя для обробки інтелектуальною системою є першою сходинкою до повністю автоматизованих систем управління рухом машини.

IC-Weeder AI спочатку надійде у продаж зі шириною захвату 3 метри, у виконанні для цукрових буряків із 2022 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram