До холодів ще далеко, тому на полях продовжують активно розмножуватись шкідники. До прикладу, посіви зернової кукурудзи атакують гусениці стеблового (кукурудзяного) метелика, а в Хмельницькій області гусениці фітофага пошкодили 2-4% рослин та 8-18% качанів. Також в степових та лісостепових зонах розмножуються гусениці бавовникової совки, які навіть при незначній чисельності пошкодили 2-15% рослин та качанів.

NB: Запобігти активнішому розмноженню стеблового метелика при збиранні кукурудзи варто застосувати низький зріз, не вище 10 см над рівнем ґрунту. Такий спосіб допоможе знищити до 95% гусениць, а при подрібненні коренестеблових залишків важкими дисковими боронами в двох напрямках можна знищити до 50% гусениць метелика та інших шкідників.



Також зараз на полях під озимину, на просапних культурах, відкладають яйця метелики ІІ-го покоління озимої совки, а подекуди відроджуються та живляться гусениці. В східних, подекуди південних областях на падалиці озимої пшениці зафіксовано вихід з літньої діапаузи хлібної жужелиці, жуки якої відкладають яйця, а місцями на півдні країни відроджуються та живляться личинки. Водночас недостатнє зволоження ґрунту дещо стримує життєдіяльність шкідників, яких може побільшати при випаданні навіть помірних дощів. На сходах падалиці зернових культур повсюди розвиваються шведські, гессенська, інші злакові мухи, цикадки. Після сходів озимих зернових вони завдаватимуть шкоди посівам, а за достатної кількості тепла та вологи можуть пошкодити чималі ділянки.

Що ж стосується ріпаку, то скрізь у його посівах помічені хрестоцвіті блішки, які завдали шкоди 3-6% рослин у слабкому та середньому ступенях. Також рослини атакують ріпаковий пильщик, попелиці, а гусениці листогризучих та підгризаючих совок, біланів пошкодили місцями до 40% рослин у Запорізькій, Київській, Миколаївській областях.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram