Пшениця — світова агропромислова культура, з якою пов’язано безліч інших галузей виробництва — від хлібопекарської до пивної. Щороку в світі продається 170 млн тонн пшениці, вона є наймасштабнішою зерновою, тому якщо її урожаї страждають через посуху і спеку, це може завдати стресу ринку й економіці за тисячу кілометрів пише Washington Рost.

Видання зазначає, що цього року ситуація з врожаями у світі складана, але не катастрофічна. Найбільші виробники: Росія, Австралія і Євросоюз — постраждали від спеки і посухи, і як наслідок у світі виник дефіцит вперше за останні шість років. У деяких регіонах, приміром у Північній Європі, погода сильно пошкодила врожаї, лишивши фермерів зі збитками на мільярди доларів. Однак, проблем з поставками бути все одно не повинно, адже запаси з попередніх років допоможуть пом’якшити негативні наслідки.

NB: Тим не менше вартість ф’ючерсів на пшеницю на біржі в Чикаго підскочила до найвищого рівня за три роки, оскільки трейдери роблять ставку на скорочення поставок, що може «відбитися на кишені» країн, які не вирощують достатньо пшениці самі.

Поганий врожай цього року також може спричинити зміни у торговельних потоках. Приміром, США можуть захопити більшу частку ринку завдяки своєму великому врожаю. Німеччина, яка зазвичай була експортером пшениці, цього року вперше за 30 років перетвориться на імпортера. Найбільше, на думку видання, постраждають країни Африки і Близького Сходу, які залежать від поставок продовольства з-за кордону.Що стосується українського врожаю, то цьогоріч він менший лише на 1,5 мільйона тон, але не все так добре. За словами авторів видання, ринки похитнулися через спекуляції про те, що Росія може обмежити свої поставки іншим країнам.

— Україна скорочує експорт і наголошує на необхідності зберегти стабільність внутрішніх цін на продукти. Якщо врожаї розчарують і наступного року, наслідки будуть серйозніші, — пише Washington Post.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram