Світовий лідер азотного виробництва, компанія Yara анонсувала будівництво демонстраційного заводу з виробництва аміаку, використовуючи сонячну енергію. Завод буде розташовуватися в Пілбарі, Австралія, поруч з дійсним виробничим комплексом.

Перший випуск екологічно чистого, виготовленого без викидів парникових газів, аміаку планують здійснити в 2019 році.

У поточному році компанія розраховує завершити техніко-економічне обґрунтування. У наступному, 2018 р Yara сподівається завершити проектні роботи і розпочати будівництво, а в 2019 року вже налагодити випуск аміаку — екологічно чистого, без викидів парникових газів.

Yara — це не перша компанія, яка у виробництві аміаку опрацьовує заміну природного газу на сонячну енергію. Однак саме успіх демо-проекту Yara може визначити два важливі кроки в процесі впровадження «зелених технологій» у виробництві.

По-перше, з’явиться можливість перенести технологію «сонячного аміаку» на основне виробництво в Пілбарі, замінивши велике споживання природного газу, яке супроводжують викиди СО2, на ресурс з поновлюваного джерела, що не має викидів.

По-друге, якщо проект на одному підприємстві буде успішний, чому б не запровадити таку модель на всьому ринку добрив, який оцінюється в 200 млн тонн, а далі експоненціально — продовжити експорт «сонячного аміаку» в паливний сектор з уже мільярдним тоннажем?

— Ось цікава статистика: зараз ми виробляємо 180 млн тонн аміаку в світі — не тільки Yara, але всі виробники. Якщо ми зможемо перетягти 1,5% світового виробництва палива, це подвоїть світове виробництво аміаку. Це величезний потенціал для виробництва аміаку, який може замінити традиційне виробництво палива в майбутньому, — вважають в компанії.