Як повідомляють аналітики Електронної зернової біржі, уже третій тиждень поспіль у США скорочується виробництво етанолу: щотижня обсяги знижуються на 18-25%. Така ситуація зменшує попит та ціни на кукурудзу найперше у США та безумовно тисне на світовий ринок, де з’являються значні вільні обсяги кукурудзи.

NB: Травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора впали на 3% до 128,97 $/.

Тільки за три тижні недовикористані майже 2,6 млн т кукурудзи у США, яка швидше за все піде на експорт. Тому аналітики Grain Trade вважають, що квітневий прогноз USDA щодо річного скорочення споживання кукурудзу етаноловою промисловістю лише на 10 млн т з 138 до 128 млн т, був занадто оптимістичним.

В контексті цих подій українська кукурудза продовжує дешевшати, і ціни пропозицій для травневих поставок впали до 176-177 $/т FOB, проте попит залишається низьким.

А от закупівельні ціни в порту тримаються на високому рівні 167-169 $/т, оскільки трейдери не можуть закрити свої контракти внаслідок стримування продажів виробниками, які сподіваються на зростання цін навіть попри падіння попиту та цін на нафту та етанол, яке триватиме ще щонайменше 4-6 місяців.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram