У період пандемії страждає не тільки здоров’я країни, а й її економіка. Кабінет міністрів України прогнозує падіння ВВП на 4,8% у порівнянні з минулим роком та втрату 250 тис. робочих місць. 

Для великих промислових та аграрних підприємств, які завдяки оптимізації виробничих процесів та витрат продовжують працювати, залишається загроза зупинки виробництва, переробки та польових робіт через масові захворювання співробітників. Тому вже зараз важливо вживати заходів, аби уникнути економічного падіння.

NB: Сьогодні в управлінській структурі агробізнесу постає ще один напрям система інфекційної безпеки підприємств. Це — організаційні, управлінські, технічні, медичні рішення та стандарти, які уповільнюють захворюваність людей, унеможливлюють розповсюдження вірусу серед співробітників, що забезпечують життєдіяльність виробництва.  

Впровадження інфекційної безпеки потребує потужної експертної підтримки в сфері епідеміології та охорони праці, адже бізнес вперше зіткнувся з епідеміологічною загрозою такого масштабу.

На сьогодні на ринку вже з’явилась послуги з аудиту інфекційної безпеки на підприємстві та впровадження їх у системи управління. Так, компанія FAST об’єдналась з “Промисловою безпекою” та Національною експертною групою інфекційного контролю, щоб першою в країні запропонувати послугу з аудиту інфекційної безпеки та впровадження системи управління. Як повідомляють у прес-службі компанії Fast, новим сервісом компанії вже користуються великі українські підприємства: TIS, Ferrexpo, UMG Investments та інші.  

Ми прийняли виклик і рятуємо життя людей та економічний добробут, створюючи ефективні системи інфекційної безпеки. Наші експерти за останні 10 років впровадили такі системи у 300 медичних установах. Ми — перші, хто вдало адаптував цю епідеміологічну експертизу до ризиків і реалій виробництва. А тому зараз пропонуємо компаніям чіткий план дій з інфекційної безпеки.  Це — єдиний шлях надійно захистити від масового інфікування співробітників підприємств, чия безперервна робота критична для країни, — говорить Федір Сердюк, засновник компанії «FAST».

Як відбувається впровадження інфекційної безпеки?

Перший етап — це ретельний аудит, який здійснюють фахівці-епідеміологи. Вони перевіряють безпеку всіх виробничих процесів з точки зору інфекційного контролю.

 

Другий етап — група епідеміологів проводить навчальну зустріч з керівництвом підприємств. Разом з ними розробляються стандарти операційних процедур, інструкції та рекомендації для співробітників. Впровадивши всі заходи відповідно регламенту, компанії зберігають здоров’я співробітників та економлять кошти компанії.  

— Прості речі рятують життя! Залучення зовнішніх експертів ще раз показало нам, що дрібниць у боротьбі з вірусом немає. Фахівці перевірили, як виконується прибирання приміщень і транспорту, провели практичне заняття з медперсоналом підприємства, відповіли на всі питання керівників виробничих підрозділів з COVID-19, щоб зменшити рівень стресу, спровокований ситуацією боротьби з вірусом, прокоментував Генеральний директор UMG Investments Андрій Горохов. Ми вдячні за експертизу і впевнені, що у будь-якого великого підприємства повинен бути детальний «протокол» попередження проблем. Він не тільки допоможе нам в боротьбі з коронавірусом а й в цілому забезпечить зниження захворюваності вірусними інфекціями на наших підприємствах в подальшому.

Вже зараз підприємства клієнтів компанії FAST  та “Промислової безпеки” працюють над впровадженням інфекційної безпеки на місцях, створюючи систему, що мінімізує поширення пандемії. Чим більше підприємств впровадить кваліфіковану інфекційну безпеку, тим більше шансів уникнути економічної катастрофи країни.  

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram