Про це сьогодні повідомили у прес-службі Європейської Бізнес Асоціації. Питання скасування чинних стандартів для зернових культур протягом останніх місяців турбувало усю аграрну спільноту через відсутність альтернатив цим, хоч вже й застарілим стандартам.

Більшість цих стандартів має важливе значення для зернової галузі. Вони застосовуються для визначення порядку та методології здійснення контролю якості і продовольчої безпеки у сфері заготівлі, зберігання, переробки, транспортування та експорту зерна.

— Без сумніву, застарілі норми однозначно треба змінювати. Але залишати бізнес у вакуумі, без будь-яких правил гри, — не можна. Особливо, коли ці правила неможливо встановлювати на договірних засадах, — наголосила виконавчий директор Комітету олійних та зернових культур Ірина Душник.

Скасування порядків та методологій, встановлених цими стандартами, та необхідність застосування в найближчій перспективі стандартів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, вимагатиме значних інвестицій. До прикладу, для придбання переважно імпортного устаткування і фахової перепідготовки значної кількості персоналу, що є обтяжливим для бізнесу на сьогодні.

— Зернова бізнес спільнота вітає рішення про перенесення скасування критичних для зернової галузі стандартів на наступні два-три роки, — йдеться у повідомленні ЄБА.

Нагадаємо, що29 грудня 2018 р. УкрНДНЦ Наказом №541 продовжило дію 6 стандартів на два роки, а наказами №542 та №544 продовжило дію 13 стандартів на три роки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram