Це основні питання, які мають сільгоспвиробники, які не часто сіють горох. І це слушно, адже термін сівби багато в чому визначає майбутню врожайність цієї культури. Зараз близько 50 сортів гороху внесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.


То коли сіяти горох?

Горох стійкий до низьких температур. Загалом горох можна сіяти, як тільки ґрунт відтане. Насіння може проростати при температурі 2 градуси за Цельсієм. Молоді саджанці легко витримують перепади температур до -4 до -6°С. Прогноз на найближчі кілька днів відіграє важливу роль у виборі строку сівби. Важливо також, щоб після посіву не було різких перепадів температури, які можуть пошкодити насіння, сильно набряклі після поглинання води. Теоретично горох можна сіяти до середини квітня, але саме березневий посів сприяє високим урожаям.

Чому? Більш низькі температури ранньою весною сприяють кращому розвитку кореневої системи й дозволяють рослинам пройти яровизацію, що значною мірою визначає генеративний розвиток рослини. Як правило, чим раніше висівають горох, тим більше шансів на розвиток численних стручків. Чим пізніше буде посіяний горох, тим більша ймовірність його сівби в тепліший ґрунт, що забезпечує швидші сходи. Однак часто в такому випадку відбувається стрімкий вегетативний розвиток, який не перетворюється на хороше цвітіння, а отже, також на формування стручків. Щобільше, горох, посіяний у березні, дозріває швидше і рівномірніше.

На яку глибину сіяти горох?

Сіяти горох потрібно на глибину 5-7 см. Слід пам’ятати, що занадто легкі ґрунти не підходять для вирощування гороху. Відстань зазвичай становить 15-20 см. Густота стояння рослин, як правило, становить 100-120 рослин/м2. При встановленні норми висіву необхідно звертати увагу на сорт. Також важлива схожість гороху.

Підготувала Валентина Кравець

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram