Швейцарія виділила близько 100 млн грн на підтримку українських молочних господарств

Фото: minagro.gov.ua
Швейцарія виділила 2,5 млн швейцарських франків (близько 100 млн гривень) на підтримку господарств з виробництва молока у постраждалих від бойових дій регіонах України. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Йдеться про господарства Чернігівської, Київської та Сумської областей. Метою проєкту є забезпечення продовольчої безпеки в цілому та зокрема через покращення доступу для населення України до якісних та безпечних молочних продуктів, що виробляються в Україні. А дотримання гігієни виробництва молока є вирішальним у забезпеченні його безпечності.

Реалізація гуманітарного проєкту дасть можливість уникнути збоїв у подальшій переробці молока з одного боку та появи спалахів захворювань серед споживачів з іншого. За підтримки Швейцарії зацікавлені виробники молока у названих областях отримають квартальну потребу:

  • засобів для миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед- та післядоїльної обробки вимені;
  • серветото для гігієни вимені;
  • рукавичок;
  • реактивів для виявлення прихованих форм маститів;
  • дезінфектантів для тваринницьких приміщень тощо.

Очікується, що до завершення проєкту (у листопаді 2022 р.) ці господарства зможуть значно покращити свій фінансовий стан завдяки відновленню ланцюгів постачання продукції. Важливо, що закупівля товарів переважно здійснюватиметься безпосередньо в тих українських постачальників, які діяли на ринку і до війни, що дасть їм можливість продовжувати надавати засоби гігієни та обслуговувати молочні господарства і надалі.

У Мінагрополітики зазначили, що станом на 1 серпня 2022 р. вже 232 молочних господарства підтвердили потребу в одержанні гуманітарної допомоги, з них 95 — з Чернігівської області, 78 — з Київської, 59 — з Сумської.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram