Прем’єр-міністр хоче дозволити примусово вилучати земельні ділянки у власників. Йдеться про випадки, коли ділянки потрібні для будівництва автомобільних доріг загального користування державного значення та інших пов’язаних з ними об’єктів дорожньої інфраструктури. Відповідний законопроєкт вже зареєстрований на сайті парламенту.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що він вносить зміни до Закону “Про відчуження земельних ділянок, інших розташованих на них об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності, для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності”. Зміни стосуються скорочення термінів прийняття та оформлення рішень про викуп земельної ділянки, інших розміщених на ньому об’єктів нерухомого майна, для потреб дорожнього господарства.

Законопроєкт також доповнює Кодекс адміністративного судочинства України новою статтею. Згідно з нею адміністративні справи у суперечках про примусове відчуження земельних ділянок для будівництва автодоріг та їхньої інфраструктури державного значення розглядатимуться за правилами спрощеного позовного провадження.

Денис Шмигаль свою ініціативу пояснює занадто тривалим і недостатньо дієвим чинним механізмом примусового відчуження зазначених об’єктів. Він додав, що примусове відчуження ініціюватиметься лише якщо будівництво чи інші роботи на об’єктах, під розміщення яких відчужується відповідне майно, неможливе без припинення права власності на нього попереднього власника.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram