На полях, особливо на озимих посівах, зафіксовано розвиток шкідників та хвороб. Зокрема на посівах озимих ріпаку, подекуди пшениці, жита та ячменю уже зафіксовано по 1-3 жилих колоній мишей, які активно розмножуються та мігрують. У багаторічних травах, неорних землях, полях після кукурудзи, соняшнику, овочевих культур гризуни розмножилися від 3 до 8 колоній, збільшенню яких може завадити вчасна та якісна зяблева оранка. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Також на посівах озимих зернових колосових культур розвиваються хрестоцвіті блішки, злакові мухи, попелиці, цикадки. Рослини озимих колосових культур здебільшого знаходяться у фазах сходи — 3-й листок, початок кущення. В степових, подекуди лісостепових областях личинки хлібного туруна (жужелиці) пошкодили 4-12% посівів озимої пшениці. Також, у посівах розвиваються гусениці озимої совки. Подекуди на ранніх загущених посівах озимих пшениці та ячменю відмічається слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей.
Водночас погода сприяла інтенсивному розвитку хрестоцвітих блішок на озимому ріпаку, які пошкодили 2-25% рослин у слабкому та середньому ступені. Несправжні гусениці ріпакового пильщика пошкодили до 10% рослин, а також осередково шкодять ріпаковий листкоїд, капустяна попелиця, гусениці озимої, листогризучих совок та біланів. Відмічається ураження рослин ріпаку альтернаріозом, пероноспорозом, фомозом.
У Поліссі та лісостепу на незібраних площах цукрові буряки уражені церкоспорозом, борошнистою росою, пероноспорозом, рамуляріозом, вірусною жовтяницею. У господарствах Вінницької, Київської, Кірогоградської Полтавської, областей на коренеплодах цукрових буряків виявляють паршу звичайну та пояскову, гнилі та дуплистість.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram