На світовому ринку найзатребуванішим є крупнонасінний нут, який, здебільшого, і вирощує Україна. Ця культура на разі не має широкого застосування на внутрішньому ринку, тому практично весь урожай йде на експорт. При цьому урожайність українського нуту завдяки природно-кліматичним умовам значно вища середньосвітового рівня і становить близько 2,2 т/га. Про це пише “УкрАгроКонсалт”.

NB: Завдяки високій маржинальності нуту, яка вища за соняшник або сою, культура все більше цікавить українських аграріїв, адже рентабельність його продажів оцінюється на рівні 52%.

При цьому врожай нуту цього року був майже в два рази вищим, аніж попереднього. Водночас ціна на крупнонасінний нут залишається стабільно високою і становить $ 1000 за тонну, що стимулює його експорт. Український нут користується попитом в таких країнах, як Індія, Пакистан, Туреччина, Йорданія, Єгипет і Саудівська Аравія.

У світі нут вирощується в середньому на 12,6 млн га сільгоспугідь. І врожайність із кожного гектара становить приблизно одну тонну. Як зазначають аналітики, рекордний світовий урожай нуту в 2018 році компенсує скорочення виробництва гороху. Таким чином, світовий урожай основних зернобобових буде на 3,4% вище середнього п’ятирічного значення.

Значний урожай цієї культури цього річ зібрали в Індії (70% світового виробництва нуту), а також в країнах Північної Америки і в Мексиці. При цьому в Австралії через сухих погодних умов спостерігається значне скорочення її врожаю.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram