Міністерство юстиції зареєструвало наказ Міністерства фінансів, який зобов’яже Державну фіскальну службу автоматично реєструвати податкові накладні сільськогосподарських підприємств. Таким чином, аграрні підприємства зможуть відновити повноцінну роботу та торгівлю виробленою продукцією. Повідомляє Всеукраїнська аграрна рада.

Як повідомила партнер аудиторської компанії Crowe Horwath AC Ukraine, голова Податкового комітету Громадської Ради при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі Ольга Богданова, мова йде про наказ Мінфіну від 18 вересня 2017 року № 776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

— Цей наказ вирішує проблему з блокуванням податкових накладних. Він дає можливість всім сільськогосподарським підприємствам подати так звану технологічну карту заздалегідь, не чекаючи, коли податкова накладна або коригування буде заблокована, — сказала Ольга Богданова.

Читайте: Накладні, які не можуть заблокувати

Технологічні карти будуть враховуватися автоматично, якщо:

  • підприємство було платником ПДВ за спецрежимом до 2017 року або зараз перебуває в реєстрі одержувачів бюджетних дотацій;
  • обробляє мінімум 200 га землі;
  • протягом останнього року не було зміни власника чи директора.

В інших випадках передбачений п’ятиденний строк для розгляду інформації комісією ДФС.

Крім того, для автоматичної реєстрації накладної необхідно разом з техкартою подати також інформацію, яка підтверджуватиме, що платник належить до реального сектору економіки.

— Це може бути, наприклад, аналітична довідка, яка буквально за 10 хвилин дасть зрозуміти, що ваше підприємство реальне. В ній має бути подана в таблиці коротка інформація про підприємство: сфера діяльності, коли зареєстроване, які доходи, хто основні покупці і постачальники, яке податкове навантаження, штат, основні фонди, оренда, землі в обробітку тощо, — сказала Ольга Богданова.

Аудитор зауважила, що програмне забезпечення ДФС буде готове приймати технологічні картки автоматично вже найближчим часом.

Читайте: Зупинена реєстрація ПН: як діяти?