Обсяги імпорту волоських горіхів до країн Близького Сходу аналітики ринків оцінюють у 420 млн дол., з яких 65% припадає на дві країни: Туреччину та ОАЕ. Імпорт зростає на 15% в рік. У натуральному вимірі регіон ввозить близько 110 тис. тонн горіха: 30 тонн ядра і 80 тис. тонн горіха в шкаралупі.

У 2019 відразу кілька українських компаній-постачальників волоського горіха взяли участь у виставці GulFood в Дубаї, під час якої вони зрозуміли, що ринок виявився набагато більш конкурентним і складним, ніж передбачалося раніше. Про це повідомляє портал EastFruit.

Зокрема українські виробники горіхів відзначають, що ціни на український горіх наразі набагато вищі, ніж усталений в цьому регіоні рівень цін. В середньому зараз ядро ​​українського волоського горіха переоцінене на півтора-два долари за кг за ту категорію якості, яка пропонується. При цьому особливих перспектив зростання цін на цьому ринку не видно. Більш того, не можна виключити і подальшого зниження цін на волоський горіх на Близькому Сходу в довгостроковій перспективі.

На виставці величезна експозиція, присвячена волоському горіху, була представлена ​​на національному стенді Чилі. Учасники відзначили прекрасну якість чилійської продукції і відпрацьовані підходи до маркетингу продукції, з якими Україна поки що не може конкурувати на рівних. Також вражаючі презентації волоського горіха були і на національних стендах США.

—  Український горіх програє конкуренцію узбецькому на ринку Близького Сходу, оскільки позиціонується саме в недорогому сегменті. Наразі Україна займає четверте місце з постачання ядра волоського горіха в регіон і шосте місце з постачання горіха в шкаралупі, —  говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). — Тим не менше, протягом останніх п’яти років експорт волоського горіха з України до цього регіону знизився в п’ять разів, у той час як експорт волоського горіха з Узбекистану виріс в два з половиною рази. Тому, фактично, зараз Узбекистан замінює України на цьому ринку, а незмінними лідерами залишаються США і Чилі

Щоб успішно продавати горіх на цей ринок, українським експортерам необхідно буде або істотно підвищити якість волоського горіха, або істотно знизити ціни. З огляду ж на перспективи різкого зростання врожаю волоського горіха в Україні в найближчі роки, швидше за все доведеться працювати відразу в двох напрямках: підвищення якості та зниження ціни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram