Впродовж уже тривалого часу озимі культури відновлюються. Відтак, у більшості регіонів вже розпочалось, а подекуди й завершилось внесення першої дози азоту. Ще бувкально кілька днів і вийти в поле буде неможливо.

Станом на 22 лютого роботи з підживлення озимих зернових проведено на площі 1,8 млн га або 24% до прогнозу. Як зазначають в Мінагрополітики, роботи з підживлення озимих культур розпочато в 20 областях України.

У розрізі культур підживлено:

  • озимої пшениці — 1,5 млн га;
  • озимого жита — 6,6, тис. га;
  • озимого ячменю — 329 тис. га.

Крім того озимий ріпак підживлений на площі 567 тис. га (44% до прогнозу).

Як свідчать дані моніторингу, із посіяних 7,6 млн га сходи отримано на 98%, з них 86% перебуває в доброму та задовільному стані, 14% площ — в слабкому та зрідженому.

Крім того, із посіяних 1,3 млн га сходи озимого ріпаку отримані на 99% площ, з них 92% перебуває в доброму та задовільному стані, 8% площ — в слабкому та зрідженому.

Першу дозу азоту взимку краще вносити, коли вранці ще морози дозволяють входити в поле важкій техніці.

Пам’ятайте, що добриво рослини добре засвоюють тоді, коли вони не тільки розчиняються, а й азот переходить в грунт. Для того, щоб це сталося після застосування добрива, потрібна достатня кількість опадів. Невеликі запаси води з осені та зими можуть швидко закінчитися. Тому варто вже вносити добрива з метою оптимального використання води в ґрунті в післязимовий період.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram