Комахи можуть завдавати шкоди не тільки людині або теплокровним тваринам, але і посівному матеріалу, овочам або деревині. Знищення шкідників виробляють за допомогою токсичних газів і препаратів, дія яких спрямована на личинок і дорослих особин. Послуга фумігації дозволяє надійно захистити зерно, вироби з дерева і товари харчового призначення, а також мінімізувати ризик фінансових втрат.

Особливості та різновиди процедури

Фумігація дозволяє домогтися знищення комах, личинки яких живляться зерном, деревиною і товарами рослинного походження. Даний метод дозволяє зберегти:

  • урожай в зерносховищах,
  • овочі на складах,
  • бібліотечний фонд і предмети старовини,

а також вберегти від псування вантажі, що перевозяться на далекі відстані морським, річковим або автомобільним транспортом.

Проведення знезаражування може проводитися у відкритих і закритих приміщеннях поверхневим способом або поглибленої закладкою фумігантів (із застосуванням зондування).

Обробка деревини

Нанесення препаратів на деревину з метою боротьби зі шкідниками може здійснюватися двома способами. Перший полягає в окурюванні, тоді як другий передбачає обробку за допомогою аерозольних засобів.

Обкурювання найчастіше застосовується в садах. Ця дія направлена ​​на попередження появи паразитів, збільшення і збереження майбутнього врожаю. Обприскування використовується переважно в закритих приміщеннях (складах, трюмах). Для підвищення ефективності процедура може проводитися в кілька етапів, а також включати в себе попередню підготовку.

Розпилення фумігантів, дія яких спрямована на боротьбу з деревними жуками та міллю, проводиться тільки за умови звільнення території від харчових продуктів, адже застосовувані засоби належать до високого класу токсичності.

Фумігація зерна і посівного матеріалу

Обробка зернових, що зберігаються на складах і різного виду сховищах (елеваторах і силосних ямах) проводиться за допомогою закладки препаратів, що негативно впливають на личинки й дорослих комах, але абсолютно нешкідливих для людини.

При проведенні робіт використовується поверхневий метод і поглиблена закладка засобів. В останньому випадку здійснюється зондування. Розрізняють короткий, глибокий, траншейний і комбінований типи закладки. Вид операції вибирають в залежності від виду товару і ступеня ураження шкідниками.

Тривалість процедури безпосередньо залежить від кількості етапів обробки запасів, і варіюється в проміжку від 5 до 14 діб. Для проведення операції використовується спеціальне обладнання, що дозволяє максимально повно нанести й розподілити фумігант.

Фумігація виробничих і складських приміщень

Обробка складів, елеваторів, зерносховищ, цехів по переробці злакових культур і харчових продуктів або трюмів зерновозів проводиться з метою швидкого знищення молі та деревних жучків. При проведенні операції також вдається позбутися від бліх, кліщів і мурах, і мінімізувати можливість появи й розвитку личинок інших комах.

Даний метод передбачає використання аерозольного обладнання, здатного розпорошувати «туман» з фумігантів для боротьби з комахами. Конструктивні особливості обладнання дозволяють наносити діючі речовини в найвіддаленіші куточки приміщень, а також обприскувати стелі. Проведення знезаражування приміщень, деревини або зерна доцільно довіряти професіоналам. Тільки вони вміють підбирати препарати, дозування і час обробки фумігантами, а також гарантують результат.

На території України послуги фумігації надає СПК «Ліквідатор». Дізнатися умови співпраці та замовити виїзд фахівців на склад можна за телефонами або на сайті в формі для зворотного зв’язку. Оператори приймають заявки щодня з 8.00 до 22.00. Роботи по знезараженню посівного матеріалу і деревини виробляються в цілодобовому режимі. Фахівці СПК «Ліквідатор» гарантують знищення шкідників після першої обробки. Ми співпрацюємо з фізичними та юридичними особами, а на всі засоби надається сертифікат і документація.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram