Щілювати ґрунти треба обов’язково – думка аграрія

Фермерське господарство Боднюк працює на Вінниччині з 2012 року. Вирощують кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь та ріпак на загальній площі 1300 га.
Праворуч: Віктор Максимович Боднюк, директор ФГ Боднюк. Ліворуч: Максим Чикунов, керівник напряму маркетингу BEDNAR в Україні

– Переважно ми працюємо за класичною технологією. Частково використовуємо оранку, але, по-перше, не завжди плуг може зайти в поле, особливо в засушливий сезон, коли плуг просто не йде в землю або викидає великі брили – тоді використовуємо глибокорозпушувач TERRALAND. По-друге, загалом глибокорозпушувач руйнує ущільнені шари, що дає можливість розвиватися кореням рослин, та забезпечує проникнення вологи та повітря у ґрунт, – розповідає Віктор Максимович Боднюк, директор господарства.

Для потреб підприємства глибокорозпушувач TERRALAND придбали минулого року. За цей час агрегатом обробили приблизно 600 га. Працює на глибину 40-60 см, максимальна ж глибина цієї моделі TN 3000 D7R становить 65 см. Агрегат має 3 м ширини та 7 робочих стійок Active-Mix для гарного розпушування ґрунту. Подвійні шпорові котки якісно подрібнюють грудки.

– Ґрунти треба періодично щілювати, хоча б раз на три роки – обов’язково. Або посушливий сезон, або навпаки, як цьогорічний початок осені, активні дощі. Вода має йти в землю. Цього року ми планували сіяти ячмінь і треба було обробити ґрунт. Не можливо було орати плугом – ми пустили глибокорозпушувач і він свою справу якісно зробив. Потім ще тільки прохід компактором – і маємо гарно підготовлений ґрунт, – ділиться досвідом пан Боднюк. – Минулого сезону глибокорозпушувачем TERRALAND та компактором SWIFTER ми обробляли поля під кукурудзу, під пшеницю і мали гарні посіви. Завдяки цьому економимо і пальне, і час.

У цьому фермерському господарстві TERRALAND працює з трактором Case 290 на полі після соняшнику, де попередньо провели дискування. Робоча швидкість – 8-10 км/год. За глибини обробітку 40-50 см витрати пального становлять до 20-22 л/га. За словами господаря, середня продуктивність глибокорозпушувача 40 га/день.

– Ми дуже задоволені придбанням глибокорозпушувача TERRALAND. Це агрегат, що робить гарну структуру ґрунту, з якою можна далі працювати та готувати під посів. Загалом співпрацею із компанією BEDNAR та дилером «Агроресурс» ми задоволені. Крім глибокорозпушувача у нас також є компактор SWIFTER та сівалка OMEGA чеського виробника, – підсумував Вадим Максимович Боднюк.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram