Збільшення обсягів експорту цукру впродовж кількох останніх років внесло корективи у формування внутрішньої ціни на цукор, хоча за останні вісім років споживання цукру значно скоротилося. При цьому за останні три місяці в Україні відбулось і сезонне подорожчання цукру — на умовах постачання EXW-завод ціна зросла на 8% з 10340 грн/т у квітні до 11150 грн/т у липні. Про це повідомляють аналітики асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).


Згідно з даними Мінагрополітики, попри зростання вартості оптових партій цукру, у червні ціна на роздрібному ринку цукру дещо знизилася порівняно з минулим місяцем. Якщо станом на 27 травня вартість продукту становила 14,08 грн/кг, то 27 червня ціна знизилися на 2% до 13,84 грн/кг.

При цьому внутрішній ринок цукру стрімко скорочується. За інформацією Асоціації «Укрцукор» внутрішня ціна на цукор приблизно така ж, як ціна, яку готові платити імпортери. Відповідно, вітчизняним виробникам цукру вигідніше продавати продукцію на експорт.


Зокрема, з урожаю 2017/2018 маркетингового року Україна вже експортувала за вересень-квітень 379,9 тис. тонн цукру. При збереженні нинішніх темпів, на кінець маркетингового року експорт становитиме більше 500 тис. тонн. Експортним рекордом для України є показник сезону 2016/2017 МР, коли поставки за кордон становили 767,3 тис. тонн.