Самохідний обприскувач – робота на результат. Яке додаткове обладнання варте уваги?

Власники самохідних обприскувачів CASE IH PATRIOT високо оцінюють їх універсальність та надійність. Але що робити, якщо умови потребують більш гнучких рішень? Про можливості для ефективного внесення ЗЗР уночі та обробку високорослих культур розповів Артем Борисенко, керівник служби постачання запчастин «Тайтен Машинері Україна». Якісне та професійно встановлене додаткове обладнання дає змогу зекономити час та вартісні ресурси. 

– Яким має бути кліренс для ефективної роботи та чи достатньо зазвичай того, що встановлений заводом-виробником? Що робити, якщо потрібен більш високий кліренс? 

– Штатний кліренс обприскувача CASE IH PATRIOT – 135 сантиметрів. Для більшості операцій його достатньо на період весняно-польових робіт. Якщо ви потребуєте обприскувач для десикації соняшнику чи обробки високорослих культур, ми можемо збільшити кліренс на 40, 50 або 60 см. У комплекті є 4 стійки, втулки для монтажу, кріплення, шланги та додаткова сходинка для оператора. В чому перевага? Ми пропонуємо на 100% імпортні комплектуючі. Це оригінальна продукція з високою якістю, міцністю та надійністю, яка виключає проблеми в процесі монтажу та експлуатації. Також у комплекті є дві каністри гідравлічної рідини, щоб компенсувати втрати через подовження шлангів гідроходу.

– Від чого залежить висота «проставок» для зміни кліренсу?

– «Тайтен Машинері Україна» рекомендує комплекти різної висоти залежно від висоти культур та рельєфу поля. Найпопулярнішими є комплекти для підняття обприскувача на 50 см. Якщо поверхня має велику кількість пагорбів, ми рекомендуємо піднімати кліренс не більше ніж на 40 см. Для десикації соняшника найбільш оптимальним є підвищення на 60 см. Варто брати до уваги, що зі збільшенням кліренсу збільшується також і висота машини, тому якщо є обмеженість території мостовими спорудами, на це потрібно зважати.

– Які додаткові рішення існують для зменшення травмування рослин та поліпшення характеристик обприскувача? 

– Це – комплект розсікачів на колеса обприскувача, що захищає рослини від пошкодження колесами, а також захищає ходову систему обприскувача від засмічування рослинами. Сама конструкція дуже проста: на металевих кронштейнах кріпляться пластикові кожухи, які можна розміщувати вище або нижче, залежно від висоти зеленої маси.

Ще один комплект, який ми пропонуємо – це захист днища обприскувача. У ньому – п’ять металевих щитків. Передній щиток кріпиться жорстко, інші відкриваються для доступу до систем обприскувача, для зручності обслуговування. Щитки пофарбовані порошковою фарбою і майже не стираються з плином часу. Ця опція потрібна для проведення десикації соняшнику і вона дуже допомагає у зменшенні втрати врожаю.

– Як підвищити ефективність внесення ЗЗР вночі? Що ви для цього пропонуєте?

– Переваги нічного обприскування, як порівняти з денним, зазвичай у нижчій швидкості вітру, що зменшує знос препарату. Також, коли немає сонячних променів, маємо менше випаровування самого препарату, так само, як і менше поверхневе випаровування ґрунту. В нічний час рослини більш стійкі до стресу, а деякі шкідники мають більшу активність і це збільшує ефективність обприскування.
Головна проблема нічного внесення – обмежена видимість. Штатне освітлення непогане, але звернімо увагу на штангу обприскувача. Які тут є нюанси? Форсунки, які встановлено на штанзі, для ефективної роботи час від часу варто візуально контролювати, особливо коли стоїть система з ШИМ-соленоїдами. Також важливо слідкувати за габаритами штанги на розворотах та межах поля.

Ми пропонуємо комплект із двох ліхтарів зі спеціальним синім діапазоном освітлення, силою потоку в 30000 кандел і дальністю освітлення до 150 метрів. Вони освітлюють факели розпилу та площу навколо штанги. Додаємо комплект монтажу: дроти, блок з реле-вимикачем та кронштейни. Ліхтарі мають три роки гарантії та повністю відповідають вимогам пило/волого захисту IP68, IP6K9K.

Чому синє світло? Фізичні властивості променю з довжиною хвилі 475 нанометрів дозволяють дуже добре бачити контури факелів розприскування і забезпечують ефект не тільки вночі, а й у вечірній час доби та навіть у похмурий день. З цими ліхтарями ви зможете постійно слідкувати за  роботою форсунок і попередити пропускання внесення. Не менш важливим є те, що зменшується втомлюваність оператора, тому можливий рух із більшою швидкістю.

NB: Суміщення всіх згаданих вище опцій одночасно на одній машині перетворить ваш обприскувач CASE IH PATRIOT на універсального помічника з неперевершеними характеристиками в галузі.

Для отримання докладнішої інформації, а також комерційної пропозиції, будь ласка, звертайтеся до представників відділу запасних частин у вашому регіоні, або зробіть замовлення через інтернет-магазин і наш фахівець зв’яжеться із вами найближчим часом.

Цікаво дізнатися більше про ефективне внесення ЗЗР самохідними обприскувачами? Переходьте за посиланням на вебінар від навчально-освітньої платформи Aggeek: https://bit.ly/3vGw4P3

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram