Уряд підтримуватиме українську машинобудівну галузь, гарантуючи виробникам участь в електронних торгах

Кабмін запускає програму підтримки українських машинобудівельників через гарантування їхньої участі у електронних торгах. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Програму реалізовуватимуть за допомогою інструменту локалізації, що передбачає вимоги до походження продукції, яка продається через систему Prozorro. Метою програми є стимулювання машинобудівної промисловості шляхом створення попиту на таку продукцію.

— У результаті очікуємо на формування десятків тисяч нових робочих місць, збільшення податкових надходжень до бюджету, зростання ВВП, що дасть змогу пришвидшити відновлення української економіки, підкреслила Перша віце-прем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Для втілення програми на практиці Уряд ухвалив порядок підтвердження частки українських складових у продукції:

  • Виробник розраховує собівартість товару окремо імпортних та українських компонентів та визначає частку локалізації за встановленою формулою. До участі у публічних закупівлях допускаються товари, в яких не менше 10% внутрішньої складової вироблено на території України.
  • Результати розрахунків подаються до Міністерства економіки разом із заявкою щодо включення продукції до переліку товарів, які відповідають ступеню локалізації.
  • Міністерство в автоматичному режимі перевіряє арифметичну коректність наданих калькуляцій та вносить товар до реєстру.
  • Після цього виробник отримує можливість брати участь у публічних закупівлях.
  • Щоб виключити можливі маніпулювання даними, постачальник продукції після перемоги на аукціоні зобов’язаний надати замовнику розрахунки щодо рівня локалізації на поставлений товар чи партію товару.

Вимоги поширюються на автомобілі швидкої допомоги, пожежні авто, електробуси, окремі деталі, такі як двигуни, турбіни, насоси та компресори тощо. Не розповсюджуються вимоги на продукцію з країн, з якими Україна підписала Угоди про вільну торгівлю, а також на товари учасників Угоди про державні закупівлі. Це, зокрема, країни ЄС, Японія, США, Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Канада.

Також Уряд затвердив порядок моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва. Його здійснює Мінекономіки раз на пів року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram