Минулого тижня під час засідання комісії Мінагрополітики з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, де були розглянуті заявки фермерів на отримання державної підтримки з 22 областей України.

— Загальна сума заявок становила 498284,3 тис. грн, що були витрачені на створення 3939,55 га саду, з яких 261095,852 тис. грн визначені як 80% вартості, тобто фермерами було подано заявок на 56 377,252 тис. грн менше від визначеного розміру фінансування напрямку компенсації вартості саджанців. При цьому, здійснення розподілу витрат виробників на компенсацію вартості садивного матеріалу двома траншами у І та ІІ півріччях, призвело до того, що за результатами розподілу витрат, понесених у ІІ півріччі, середній відсоток компенсації вартості садивного матеріалу склав лише 68%. Також, зазначимо, що за напрямком «будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та камер швидкого заморожування плодів і ягід, придбання ліній товарної обробки плодів» до Міністерства аграрної політики та продовольства було подано заяв про компенсацію витрат на загальну суму 184 281 тис. грн, тобто за напрямком зможе бути профінансовано витрат на рівні 50%, — повідомляє прес-служба Укрсадпрому.


Зі слів асоціації, їм вдалось спрогнозувати таку ситуацію ще у серпні 2018 року. Тому профільна асоціація зверталась з проханнями до Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України про необхідність збільшення фінансування у поточному бюджетному році (листи від 15 серпня 2018 року №207/18 до Кабінету Міністрів України та №208/18 до Міністерства аграрної політики та продовольства України), але не було отримано позитивної відповіді.

— З урахуванням зазначених умов державної підтримки галузі, скасування спецрежиму оподаткування ПДВ, збільшення промислового обсягу виробництва фруктів і ягід в Україні, Асоціація «Укрсадпром» просить терміново забезпечити повноцінне фінансування державної програми 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» у поточному бюджетному році, — йдеться у повідомленні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram