Проводячи щотижневий моніторинг та обстеження зерносховищ та складських приміщень усіх форм власності на наявність комірних шкідників, спеціалісти фітосанітарної безпеки в областях відзначають ураження зерносховищ комірними шкідниками.

— Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Чернівецькій області виявлені комірні довгоносики, за чисельності 1-2 екз. у 1 кг зерна, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів, — повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Крім того, на більшості території країни чисельність мишоподібних гризунів стабілізувалась, що обумовлено слабкою інтенсивністю міграції та практично повним припиненням розмноженням, яке в гризунів відбувається за середньодобової температури вище +5ºС. Лише подекуди в південних та центральних регіонах відмічається підвищена кількість гризунів, через що господарники змушені проводити повторні заходи захисту.



На 20-72% посівів озимих зернових та ріпаку нараховується 1-3, макс. 4 жилих колоній на гектар (осередки Запорізької обл.). Багаторічні трави, сади, неорні землі заселені на 20-86, макс. 100% за чисельності 2-5, в осередках Волинської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської областей до 5-7, Чернівецької до 9 жилих колоній на гектарі.

У закритих станціях мишоподібні гризуни знайдені повсюди. В зерносховищах процент попадання в пастки становить 1%, в продовольчих складах 2%. Захисні заходи залишаються актуальними у вищезазначених та інших областях, де варто продовжувати відслідковувати чисельність та шкідливість гризунів і за наявності порогової кількості (3-5 жилих колоній на гектар) здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram