Ринок живця свиней в Україні стабілізувався

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-05
У перший тиждень року ціни закупівлі свиней забійних кондицій в Україні не змінилися. Як повідомили GrowHow аналітики асоціації «Свинарі України», у ході останніх торгів 2022-го більшість операторів не переглядала закупівельних цін на свинину, а зміна цін, яку подекуди фіксували, не перевищувала 1 грн/кг.

Основні товарні об’єми, дещо менші після передноворічного пожвавлення з боку заготівельників, розписали по 69,5-71 грн/кг. Хоча епізодично зустрічалася ціна нижче вказаного мінімуму. Середньозважена позначка зупинилася на рівні 70,3 грн/кг.

— Представники м’ясопереробної галузі відзначили, що на фоні стабілізації закупівельних цін, ціни на охолоджені свинячі пів туші теж переважно не коригували. Більшість із них констатує, що торгівля між святами йде прогнозовано та відносно стабільно. На думку заготівельників, на подальшу цінову динаміку найвідчутніше впливатиме стан енергетичної системи та очікувана сезонна зміна активності споживачів, — розповіли в асоціації «Свинарі України».

Аналітики додали, що наразі виробники свинини не відчувають напруженості у перемовинах з покупцями, реалізація живця йде планово (без відмов чи переносів попередньо заброньованих партій), тож перехідних залишків не лишається, а наявні до пропозиції об’єми трохи поступаються стандартним.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram