За останні 70 років рівень опадів на більшості території планети не змінився. Такого висновку дійшли  кліматологи з Китаю та Австралії, які провели статистичний аналіз динаміки середньорічної кількості опадів на планеті з 1940 по 2007 рік. Винятком став африканський регіон Сахель на південь від пустелі Сахари.

Згідно з даними Proceedings of the National Academy of Sciences, для вивчення стаціонарності рівня опадів науковці використовували дані про динаміку середньорічного рівня опадів, зібраними в базі даних Світового центру по кліматології опадів.

NB: Виявилося, що за 70 років для 76% суші жодної автокореляції не спостерігалося. Тобто рівень опадів статистично не змінювався і визначався тільки випадковими коливаннями. При цьому якісь суттєві зміни були зафіксовані для 14% суші.

Найбільша зона, для якої зниження рівня опадів була дійсно зафіксована, це регіон на південь від пустелі Сахари. За словами кліматологів, це може означати, що для цього регіону характерні періодичні зміни вологості з періодами у кілька років або навіть десятиліть. Решта областей з позитивним коефіцієнтом автокореляції розкидані по всій планеті і укладаються в допустиму помилку 10%.

При цьому дослідники відзначають, що статистично стаціонарний рівень опадів зовсім не означає неможливість випадкових коливань.

За словами науковців, зміна на планеті кількості опадів і зміщення через це кліматичних зон — можливий наслідок не тільки глобальної зміни клімату, а й геоінженерії — одного з пропонованих способів боротьби зі змінами клімату. Так, сама геоінженерія може призвести до засух в Африці, а її зупинка — до занадто швидкого просторового зміщення зон постійних опадів, що сильно позначиться на біорізноманітті.