Держава відшкодовуватиме фермерським кооперативам 70% вартості обладнання, щоб стимулювати розвиток саме цієї форми сільського господарювання. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час круглого столу «Впровадження нових фінансових інструментів підтримки малого та середнього підприємництва на селі у 2018 році».

NB: Нагадаємо, що уряд визначив фермерство як найоптимальнішу форму розвитку сільського господарства і основний пріоритет державної підтримки, передбачивши в державному бюджеті на 2018 рік 1 млрд гривень на підтримку фермерів.

— 70% компенсацію за обладнання отримають фермери, у яких вже є або які створять кооператив. У цьому році ми зосередимoся на двох напрямах кооперативів — молочному та плодово-ягідному. Ці напрями передбачають найбільший ефект зі збільшення продукції з доданою вартістю, створення робочих місць для селян та розвитку місцевої інфраструктури, — цитує Шеремету прес-служба Кабміну.

Ягідним кооперативам компенсацію планують надавати за обладнання для зберігання та шокової заморозки. Мoлочним кооперативам відшкодовуватимуть кошти за доїльне обладнання і обладнання для охолодження молока. Також при купівлі техніки, крім стандартних 25% кoмпенсації за програмою здешевлення, фермери додатково отримають 15% компенсації — загалом 40%.

Серед преференцій для фермерів також здешевлення кредитних коштів до європейського рівня — 1-2%, та повернення 80% вартості за купівлю насіння української селекції. Також для фермерів буде здешевлена вартість дорадчих послуг.

Згiдно з прогнозом програми з розвитку фермерських господарств та кооперації, одним із прогнозованих результатів має стати збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції аграрної галузі з 6 до 10%.