Ріпаковий квіткоїд  є одним із найсерйозніших шкідників, який по-справжньому загрожує врожаю ріпаку і може привести навіть до його повної втрати.

Ріпакові квіткоїди зимують, здебільшого, на окраїнах лісів і посадок, в пухкому ґрунті, вкритому листям. Період зимової сплячки у комах закінчується при температурі  +9 °C. Саме у цей період жуки починають робити незначні перельоти та об’їдати квіти жовтого кольору.


NB: Однак уже при + 15 °С квіткоїди починають атакувати плантації ріпаку, щоб виїдати солодкий пилок квіток. При цьому самі рослини можуть у цей час бути на різних стадіях розвитку – від цвітіння до пуп’янків. Найбільших втрат жуки викликають при розвитку квіткових бруньок, адже розквітлий ріпак менш вразливий.

Вберегти від жукового нашестя ріпак може сівозміна (вирощування не частіше, аніж раз у 4 роки на одному ж і тому полі), просторова ізоляція від інших плантацій ріпаку чи капусти, зниження забур’яненості посівів та хороше удобрення. Щоправда ще одним важливим чинником вважається використання сертифікованого насіння, особливо ранніх і рівномірно квітучих гібридних сортів, які здатні краще регенеруватися у порівнянні з популяційних сортами.

Також допоможе вплинути на ситуацію хімічна обробка квіток. Однак спочатку варто переконатись у економічній доцільності такого кроку: суцвіть на рослинах має бути багато, по 1-2 в щільній фазі суцвіття, та 3-5 у вільній.

Ефективність хімічного захисту залежить, насамперед, від правильної дати обробки, використання інсектициду і оптимальної температури його роботи, яка вимірюється безпосередньо на плантації. Багаторічне використання інсектициду з піретроїдної групи викликало розвиток імунітету в певних популяціях квіткоїдів, тому їх потрібно чергувати. При цьому обов’язковою умовою хімічного захисту сільськогосподарських культур є захист бджіл. Тому при виборі інсектициду слід звернути увагу на його токсичність і профілактичний період, виконати процедури після закінчення вечірнього польоту та дотримуватись інструкції.