Через війну росії проти України світові ціни на нафту утримуються на високому рівні $114/барель. Така вартість підтримувала ціни на ріпак деякий час. Однак впродовж останнього тижня котирування на ріпак в Парижі впали на 5,5%, а на канолу в Чикаго на 2,8%. Про це повідомив GrainTrade.

Зниження котирувань відбулося на тлі покращення перспектив нового врожаю. Також на нього сплинуло прискорення сівби каноли в Канаді та нарощування поставок ріпаку з Австралії до ЄС.

За даними Австралійського бюро статистики, у березні експорт каноли виріс у порівнянні з лютим на 41% з 608,5 до 857,8 тис т. Станом на 15 травня ЄС імпортував 4,73 млн т ріпаку та каноли (на 24% менше, ніж торік). 46,6% з них з Австралії; 34,7% з України; 12,5% з Канади.

Читайте також: Війна в Україні призведе до найбільшого зростання цін за останні пів століття — Світовий банк

Агенція MARS у травні знизила прогноз середньої врожайності ріпаку в ЄС у новому сезоні з 3,19 до 3,17 т/га. Цей показник поступається торішньому показнику, але завдяки збільшенню площ посіву, врожай виросте з торішніх 17 млн т до 17,5-18 млн т.

Зазначимо, що в Україні погода сприяє розвитку посівів озимого ріпаку. Тому прогноз врожаю залишається на рівні 3 млн т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram