Агрометеорологічні умови другої декади травня в Україні в цілому були задовільними за впливом на сільгоспкультури. Для озимих культур – переважно сприятливими. Однак за територією вони були неоднорідними. Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру.

Експерти зазначили, що попри дефіцит опадів, витрата вологи з ґрунту була помірною. Цьому сприяв прохолодний температурний фон. Так, станом на 20 травня, запаси продуктивної вологи метрового шару ґрунту під озимими культурами на переважній частині площ відповідали достатнім та оптимальним показникам.

Зволоження метрового шару ґрунту для подальшої вегетації озимих було незадовільним лише в Одеській, Херсонській областях та в окремих районах центральних областей. На деяких площах розпочалося передчасне колосіння озимини.

NB: Синоптики відзначили, що у південних районах Одеської області ґрунтова засуха триває не тільки під озимими, а й під ранніми ярими зерновими. Водночас під кукурудзою та соняшником зволоження орного шару ґрунту переважно на задовільному та достатньому рівні.

У Полтавській та деяких інших центральних областях спостерігалися суховії. Там запаси продуктивної вологи в ґрунті на площах із озимими культурами знижувалися дуже інтенсивно.

У західних областях відсутність ефективних опадів, низька відносна вологість повітря та вітри сприяли подальшому висушуванню верхнього шару ґрунту. В більш глибоких шарах ґрунту запаси вологи залишалися в межах задовільних, достатніх та добрих для росту і розвитку рослин.

Малосприятливим агрометеорологічним фактором упродовж декади був недобір ефективного тепла. Він несприятливо впливав на ріст і розвиток теплолюбних сільгоспкультур, особливо в поєднанні зі слабко зволоженим верхнім шаром ґрунту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram