Із складів тимчасово окупованого Бердянська рашисти вагонами вивозять зерно до Криму, а потім в росію. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денiсова.

З її слів, автомобільну колону з викрадених у перевізника “Аскет Шиппінг” зерновозів помітили на Мелітопольському шосе. Раніше компанія “Аскет Шиппінг” відмовилась співпрацювати з окупантами і перевела потужності на захід України. Бердянці нарахували понад 30 вантажівок з причепами, наповненими зерном біля заводу “Азовкабель”.

Фото з Телеграм-каналу Людмили Денісової

Через порти тимчасово окупованого Криму окупанти вивозять награбоване українське зерно до третіх країн морськими шляхами. Судно “Матрос Пазинич”, яке вже транспортувало викрадене зерно до Сирії, повернулося до Чорного моря і його знову завантажили. Після виходу із кримського порту воно вказало порт призначення Бейрут у Лівані.

Читайте також: Окупанти намагаються вивезти залишки зерна з Маріупольського порту (фото)

Людмила Денісова зазначила, що викрадення продовольства з окупованих територій є порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та воєнним злочином згідно зі статтею 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду. Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну з вимогою врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини рф в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram