Найближчим часом Україна планує приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту, або так званого “митного безвізу”. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду.

Цей документ він назвав основою для переміщення товарів між країнами-членами ЄС. Україна вже застосовує відповідну комп’ютеризовану систему NCTS, і технічно готова приєднатися до Конвенції. Приєднання дасть змогу значно прискорити проходження митниці та пришвидшити потік товарів.

Також Україна готується підписати з Європейським Союзом Угоду про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень. Європейська комісія вже рекомендувала країнам-членам ухвалити таке рішення. Україна активізувала і відкриття нових пунктів пропуску. Як відзначив Прем’єр-міністр, уже найближчим часом буде відкрито два таких пункти на західному кордоні.

Перед Мінінфраструктури, Держприкордонслужбою та митницею стоїть завдання у найближчі півроку створити пункти пропуску там, де вже є підведені автомобільні дороги або там, де можна оперативно такі дороги підвести, — сказав Денис Шмигаль.

Україна також розпочне етапне будівництво європейської колії, щоб з’єднати українську залізницю з європейською. За словами Глави Уряду, спочатку це буде сполучення великих вузлів та великих міст, а далі поступове розширення по всій країні.

Читайте також: Уряд затвердив план заходів із забезпечення продовольчої безпеки

Денис Шмигаль додав, що Україна невдовзі планує досягти результату в приєднанні до роумінгового простору ЄС та до єдиної зони платежів у європейській валюті SEPA. Останнє може відбутися вже влітку і дасть змогу робити перекази у євро без жодних комісій.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram