В Україні немає більш популярною і прибуткової ягоди, ніж полуниця. Щорічно її внутрішнє споживання становить понад 70 тис. тонн з тенденцією зростання, а обсяг виробництва стабільно відстає від попиту.

Крім внутрішнього ринку, українська суниця садова стала набувати привабливість і як експортний товар. Все більше фермерів вирощують полуницю з урахуванням міжнародних стандартів до зовнішнього вигляду та упаковки, що дозволяє нарощувати поставки цієї ягоди за кордон, пише pro-consulting.ua.За даними фахівців Pro Capital Investment, якщо правильно організувати вирощування суниці садової в цілорічному режимі, то можна створити бізнес з рентабельністю, яка перевищує 100%.

Проєктом з вирощування суниці содової передбачається побудувати тепличний комплекс площею один гектар, в якому виробляти ягоду гідропонним методом. Така технологія не передбачає використання ґрунту — всі поживні речовини подаються рослині у вигляді легкозасвоюваних розчинів.

— Для здійснення проєкту будуть потрібні фінансові кошти в сумі 3,2 млн доларів, 87,2% яких будуть витрачені на будівництво та обладнання теплиць. На тлі цієї гігантської статті первісних витрат, всі інші здаються несуттєвими, але вони також значимі для бізнесу: 4,3% — закупівля саджанців, 3,7% — придбання ділянки землі, 1,9% — прив’язка до комунікацій, 1,3% — первісна закупівля субстрату, — свідчать дані розрахунків.

Зазначається, що завдяки високій рентабельності і позасезонності створеного ягідного підприємства, його поточний період окупності складе менш як чотири років (43,8 місяця).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram