Зернові біржі в очікуванні травневого звіту USDA демонструють високу волатильність, і ціни на пшеницю після попереднього падіння вчора різко виросли. Про це повідомляють аналітики Grain Trade.

За усередненою оцінкою аналітичних компаній, виробництво пшениці у США в новому сезоні виросте у порівнянні з поточним сезоном з 49,7 до 51,1 млн т, тоді як кінцеві запаси пшениці скоротяться на 14%.

Ціни на пшеничних біржах США вчора зростали слідом за сусідніми ринками сої та кукурудзи. Трейдерів турбує посуха на посівах ярої пшениці в районах Американських Рівнин. Також котирування підтримало зниження курсу долара. Подорожчала слідом також і французька пшениця.

Водночас, російська пшениця додала в ціні аж 21 $/т і її вартість сягнула 274 $/т слідом за стрімким зростанням цін на світових біржах, обумовленим подорожчанням кукурудзи внаслідок посухи в Бразилії.

Натомість в Україні закупівельні ціни на пшеницю з поставкою в порт у травні – червні не перевищують 260-262 $/т, а ціни на поставки нового врожаю у липні – серпні знизилися з 255 $/т до 250 $/т внаслідок низького попиту та прогнозів збільшення виробництва, констатують аналітики.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram