Причіпний обприскувач BERTHOUD Tracker: досвід господарства «Дружба СВК» з Одещини

Скільки сьогодні коштують КАС та ЗЗР добре знають усі українські аграрії і ці цифри навряд чи когось тішать. Натомість кожен власник господарства прагне мінімізувати ці витрати, зокрема, використовуючи сучасну техніку для захисту рослин.

Особливо важливу роль у цьому питанні відіграють «дрібнички», як-от: точна норма внесення на гектар, повне покриття посівів робочим розчином, відключення секцій на краях поля, висока продуктивність, зручність роботи тощо. Саме із поєднання цих чинників виростає агрономічна та економічна ефективність вирощування сільгоспкультур, і в підсумку – достойна рентабельність.

Про це чудово знають у ТОВ «Дружба СВК», що в Білгород-Дністровському районі Одеської області, де працюють одразу три причіпні обприскувачі BERTHOUD Tracker. Третю найновішу машину для потреб господарства придбали в квітні 2022 року, і, найімовірніше, це далеко не останній BERTHOUD в «Дружба СВК».

– Ясна річ, що така увага конкретно до моделі BERTHOUD Tracker не є випадковою і пояснюється винятково позитивним досвідом експлуатації цих обприскувачів. Нам є з чим порівнювати: були в нас і вітчизняні обприскувачі, є сучасні машини інших західних виробників, але BERTHOUD Tracker набагато ефективніший у всіх аспектах. За моїми враженнями, наша робота в полі значно покращилася із появою цих причіпних обприскувачів, – зазначає головний інженер «Дружба СВК» Павло Узунов.

Господарство обробляє понад 6000 га у одному із найбільш посушливих регіонів України. Попри це, окрім звичних для степу озимих зернових та соняшнику, тут також вирощують горох, озимий ріпак і навіть кукурудзу.

– Прагнемо оптимізувати технологію вирощування, зробивши ставку не на обсяги внесення міндобрив і ЗЗР, а на точність. Тут багато чого залежить саме від якості роботи обприскувачів, адже для підживлення озимих ми даємо КАС. Окрім цього, провадимо активний захист посівів від бур’янів, хвороб і шкідників, – розповідає головний агроном «Дружба СВК» Георгій Кирилов.

Георгій Дем’янович наголошує на винятковій ефективності роботи BERTHOUD Tracker як на рівних полях, так і на полях зі складним рельєфом.

– Ця модель чудово утримує стабільне положення штанги, завдяки чому форсунки завжди перебувають на заданій висоті від оброблюваної поверхні. Це вкрай важливо з погляду агрономії, тому що робочий розчин із препаратом потрапляє на посіви так, як слід. Окрім цього, у конструкції BERTHOUD Tracker передбачений унікальний привід насоса від коліс обприскувача, що забезпечує чітке дотримання норми виливу робочого розчину, незалежно від навантаження та складності маневру, – пояснює головний агроном.

Дійсно, у конструкції BERTHOUD Tracker реалізована ексклюзивна технологія французького виробника – механічна система регулювання витрати рідини DPA. Насос-дозатор VOLUX BERTHOUD з приводом від колеса обприскувача через карданний вал забезпечує постійну норму витрати в л/га незалежно від швидкості руху машини. У цій моделі може бути встановлено поршневий насос подвійної дії продуктивністю 240 л/хв або 320 л/хв як опція. Насос вмикається та вимикається електрогідравлічним способом просто із кабіни трактора.

– Пестициди та рідкі добрива сьогодні коштують немало, і тому ми мусимо раціонально використовувати кожен грам препарату. Поєднання гарантовано стабільного положення штанги із точністю внесення дає змогу вносити мінімальні рекомендовані норми пестицидів. Це, якщо помножити на сотні й тисячі гектарів площі, є дуже суттєвою економією коштів, – каже Георгій Дем’янович, головний агроном.

На причіпних обприскувачах BERTHOUD Tracker встановлено штанги AXIALE, шириною від 18 до 33 м. Ідеальна стабілізація штанги BERTHOUD Tracker, зокрема й на високій швидкості та на розворотах, на складному нерівному рельєфі, на пагорбах і схилах, досягається завдяки запатентованій системі підвіски AXIALЕ. Система встановлена на центральному шарнірі, розташованому ближче до центру ваги, баланс підтримується пружинами між стаціонарною та мобільною рамою. Ця система «гасить» коливання в горизонтальній площині під час прискорення і гальмування для захисту конструкції штанги.

Додамо, що за плавність ходу машини відповідає система ACTIFLEX – це єдина підвіска на ринку, яка використовує пружину з «нелінійною» характеристикою жорсткості, яка змінюється залежно від навантаження на вісь. Система постійно підлаштовується до навантаження для забезпечення максимально плавного ходу.

– Наші обприскувачі BERTHOUD Tracker працюють плавно, їм вистачає потужності гідравліки із запасом, їх можна агрегатувати з тракторами від 80 к.с. Це дуже зручно, адже кожна культура у різних фазах розвитку та за різних умов, потребує особливих підходів до обприскування. Ми не розганяємо полем трактори із причіпними обприскувачами, якщо в тому немає нагальної необхідності. Однак, якщо потрібно, то Tracker легко якісно обробляє за робочу зміну по 250-300 гектарів. Це справжній універсальний інструмент для аграрія, – наголошує головний агроном господарства.

Звісно, що на якість та продуктивність роботи причіпного обприскувача сьогодні істотно впливає зручність управління, здійснення налаштувань та точні технології.

– Ми поки що не використовуємо повною мірою всі можливості для точного землеробства, які пропонує BERTHOUD Tracker. Але наші обприскувачі рухаються полем за точним сигналом, тут є відключення секцій, що для нас дуже зручно, а також зручно і точно проводити всі налаштування, – розповідає головний інженер «Дружба СВК» Павло Узунов.

Читайте також: Один замість двох — обприскувач BERTHOUD TRACKER: досвід фермера

– Знаєте, і раніше придбані обприскувачі BERTHOUD Tracker, і нова модель, котру ми придбали 2022 року – ми не маємо з ними жодних технічних клопотів. Вони чітко і безвідмовно виконують свою роботу. Нас дуже добре підтримує наш дилер, компанія «Техноторг», надаючи всі необхідні консультації та обслуговування. BERTHOUD – дуже надійні машини і, я гадаю, що вони себе вже давно окупили й не раз, – упевнений головний інженер «Дружба СВК» Павло Узунов.

Зі свого боку головний агроном господарства Георгій Кирилов вважає, що за нинішніх складних умов найбільше шансів встояти на ногах – саме в тих агрокомпаній, які використовують високотехнологічну сучасну техніку.

– Потрібно всі польові операції виконувати вчасно та точно. Це забезпечує як економію ресурсів, так і очевидні агрономічні переваги. Такі машини як BERTHOUD Tracker дають змогу ефективно планувати роботу та бути впевненими в якості її виконання, – підсумовує аграрій.

Що каже дилер

«У квітні 2022 року ТОВ «Дружба СВК» придбало в компанії «Техноторг» причіпний обприскувач BERTHOUD Tracker 3200 DPA зі штангою AXIALE 28 м (7 секцій). Раніше в господарстві використовували обприскувачі старого зразка, але виробник пропонує серійні покращення. Саме тому й постало питання про придбання нового більш якісного та сучасного, з новими корисними функціями, обприскувача BERTHOUD Tracker.

Якісний захист сільгоспкультур передбачає точний вилив та рівномірне внесення робочого розчину. Інакше, зважаючи на високу ціну якісних ЗЗР, немає економічного сенсу їх використовувати без сучасних технологій. Так само і з погляду агрономії – важливий результат у кількості та якості вирощеного врожаю. Якісне виконання усіх деталей та вузлів – штанги, рами, робочих органів у обприскувачах BERTHOUD – сприяло вибору на користь моделі Tracker, як і точність та економічність обприскування, що дає змогу заощаджувати дорогі препарати. Завдяки цій економії Tracker окуповує свою вартість за короткий час.

За той час, як у господарстві використовують обприскувач Tracker, не трапилося жодних несправностей, і завдяки цьому аграрії вчасно проводили роботи із захисту посівів, не витрачаючи час на незаплановані зупинки. Цю машину використовували для внесення як засобів захисту рослин, так і для підживлення посівів КАСом. Як відомо, КАС агресивно впливає на робочі органи та поверхні машин, однак завдяки якісним матеріалам та вузлам BERTHOUD Tracker не піддається швидкому зношуванню – служитиме в господарстві довгі роки».

Петро ТЕРЕН

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram